ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kayatepe İlkokulu Ziyareti

Merkeze bağlı okullarımızdan olan Kayatepe İlköğretim Okulu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, ve İl Maarif Müfettişleri Başkanımız M.Ali AKIN tarafından ziyaret edildi.
Kayatepe İlkokulu Ziyareti

           Kayatepe köyünden merkeze öğrenci taşıyan servisin kayganlaşan yoldan kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu yaralanan öğrenciler için geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Okul Müdürü Vekili ve Köy Muhtarı tarafından karşılanan müdürümüz Seyfi ÖZKAN, kaza hakkında bilgi alarak okul binasında incelemelerde bulunde ve köy hakkında  bilgi aldı. 

          Sonrasında öğretmenler odasında hazır bulunan öğretmenler ile tanışan müdürümüz öğretmenler ile bir süre sohbet etti. İlk öğretmenlik yılında başından geçen olaylardan örnekler vererek öğretmenlik mesleğinin önemine değindi. Öğretmenlik mesleğiyle ilgili olarak tüm mesleklerde mesleğin insana birşeyler kattığını yanlızca öğretmenlikte insanın mesleğe kendisinden birşeyler kattığını belirtti. Bu cihetle öğretmenliğin zorluğuna değinerek çok fedakarlık yapılmalı ve çok çalışmalısınız dedi. Öğrencilerin öğretmenini daima gözlediğini belirterek konuşmanızdan ve oturmanızdan  tutun yürüyüşünüze kadar herhalinizi heran gözlemlemekdirler.Yani sizi herhalinizle örnek almaktadırlar.Bu cihetle onlara güzel örnek olacak hal ve hareketlerde bulunmalısınız. Birde birinci önceliğiniz vicdanlı ve ahlaklı bireyler yetiştirmek olmalı. Başarı bunlar gerçekleştikten sonra kendiliğinden gelecektir dedi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.