ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzci Ortaokulu Tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Çelikhan’ın Askerhan köyünde İzci Ortaokulu tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.  Etkinliğe Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, Jandarma Komutanı Cenk Yılmaz, Sincik Müftüsü Mehmet Taşdelen, Sincik Vaizi Turgut Karataş, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.  
İzci Ortaokulu Tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

        Sincik vaizi Turgut Karataş’ın kuran-ı kerim okumasıyla başlayan etkinlikte Sincik iİçe Müftüsü Mehmet Taşdelen tarafından  2015 yılı Kutlu Doğum Haftası Sempozyumu ana teması olan “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku” ile ilgili konuşma yaparak günün anlam ve önemini dile getirdi.

        Öğrencilerimiz tarafından program boyuncu ilahiler ve şiirler seslendirilerek hadisler okunduğu proğramda Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya da “ Diyanet İşleri başkanlığı bu yıl ‘birlikte yaşama kültürü’ temalı bir konu işledi. Okulumuz da Sincikli ve Çelikhanlı öğrencilerimizden oluştuğu için daha bir anlam ifade etti. Oldukça güzel bir program hazırlandığını belirterek başta okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

        Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan’da programı çok beğendiğini belirterek bu etkinlik vesilesiyle öğrencilerimize ve velilerimizi yönelik olarak Peygamber sevgisini sadece övgüyle sevgiyle saygıyla bahsetmek yetmez.Evlatlarımızı çocuklarımızı onun sevgisiyle büyütmek ve onun ahlakıyla ahlaklandırmamız gerekiyor.Onun ahlakını yaşantısını hayatımıza rol model etmemiz gerrekiyor. Peygamberimiz  hayatında hiç yalan söylememiş. Bizde çocuklarımızı bu temeller üzerine yetiştirmemiz gerekiyor dedi.

        Okul Müdürü M.Emin Şahin, etkinliği bir bütün olarak hazırladıklarını ve öğrencilerin gönüllü olarak böylesi anlamlı bir günde can ile başla çalıştıklarını söyleyerek hepsine huzurunuzda teşekkür ediyorum dedi.

        Yapılan program sonunda Kutlu Doğum Haftası nedeni ile yapılan yarışmalarda  dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi ve etkinliğin sonunda katılımcılara kavurmalı pilav ikram edildi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.