ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ISO 9001 ve OHSAS 18001 SERTİFİKASINI ALMAYA HAK KAZANAN

ISO 9001 ve OHSAS 18001 SERTİFİKASINI ALMAYA HAK KAZANAN

İlimiz Besni osman isot mesleki ve teknik Anadolu lisesinede 

Uygulama eğitimde kişisel koruyucu donatım malzemeleri dönemi başladı.

Okulumuz Beni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İş sağlığı ve güvenliği ilgili iyileştirme çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek atölyelerde yapılan pratik eğitimlere katılan yaklaşık 300 öğrenciye kişisel koruyucu donatım malzemeleri temin edildi. 

Okul Müdürümüz Nevzat Avşar, konu hakkında yaptığı açıklamada; “İş sağlığı ve güvenliği alanında yaptığımız iyileştirme çalışmaları sonucunda 2017 yılında, Okulumuzun bu alanda akreditasyonunu sağladık ve Okulumuza İSO 9001 ve OHSAS 18001 belgelerini kazandırdık. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Teşvik Ödülü’ne layık görüldük. İş sağlığı ve güvenliğinin her daim süreklilik gerektiren iyileştirme ve yenileşme çalışmalarına bu eğitim öğretim yılında da devam ediyoruz. Kısaca KKD adını verdiğimiz Kişisel Koruyucu Donatım malzemeleri ile öğrencilerimizin atölyede yaptıkları pratik eğitimlerde olası iş kazalarına ve karşı daha güvenli olmalarını sağladık. Bir adet KKD çantası içerisinde yanmaz kumaştan imal edilmiş iş önlüğü, baret, çelik uçlu iş ayakkabısı, gözlük, eldiven, maske ve kulaklıktan oluşan KKD setini öğrencilerimize temin ettik. Bu kapsamda öğrenci velilerimizi atölyelerimize davet ederek yüz yüze görüşmelerde bilgilendirdik.

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu ve Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği kapsamında İlk defa bu yıl uygulamaya başladığımız bu uygulamayı sürekli hale getireceğiz. KKD malzemelerinin temininde emeği geçem meslek dersleri öğretmenlerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.