ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Kadınlarından Adıyamanlı Öğrencilere Kıyafet Yardımı

Adıyaman´da, iş kadınları tarafından, kent merkezi ile köy okullarında belirlenen ihtiyaç sahibi bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunuldu.
İş Kadınlarından Adıyamanlı Öğrencilere Kıyafet Yardımı

Adıyaman, İstanbul, İzmir, Ankara ve Kütahya´da faaliyet gösteren 6 iş kadını, Zeynep Turgut İlkokulu´nda öğrencilerle bir araya geldi.

 

İş kadınlarından Hayriye Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl yardım çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Adıyaman´a Türkiye´nin birçok ilinden iş kadınının geldiğini ifade eden Ersoy, "Buradaki iş kadınları iller arasında köprü oluşturdu. Bu durumun kardeş ve dostluk bağını güçlendirdiğini düşünüyorum. İnşallah yardım alan çocuklar da bu heyecanla başarılarını artırır. Umut ediyorum ki kadınlar arasındaki bu dayanışma başka insanlara da örnek olur. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Birlik, beraberlik ve dayanışmaya çok büyük ihtiyacımız var." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise bu yıl tüm iş dünyasından kişileri Adıyaman´a davet ettiklerini söyledi.

İş kadınlarının Adıyaman´a gelip öğrencilere kırtasiye ve kıyafet yardımında bulunduklarını ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Kızılkaya, "Kadınların bu davranışı inşallah tüm hayırseverlere örnek olur. Bin çocuğa ulaşmak gerçekten çok önemli. Hepsinden Allah razı olsun." diye konuştu.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.