ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İpekyolu Kalkınma Ajansının Teknik Destek Programı Kapsamında İki Adet Projemiz Kabul Gördü

  Müdürlüğümüz bünyesinde teknik destek kapsamında ipekyolu kalkınma ajansı tarafından kabul görülen (Adıyaman kodluyor) ve (ahşap eğitimi) isimli projelerimizin sözleşmesi imzalandı.  Proje kapsamında eylül ayı içerisinde 74 öğretmenimize eğitim verilecektir.  
İpekyolu Kalkınma Ajansının Teknik Destek Programı Kapsamında İki Adet Projemiz Kabul Gördü

Adıyaman Kodluyor projesi kapsamında 50 öğretmenimiz 1 hafta boyunca uzman öğretmenler tarafından kodlama ile ilgili eğitim görecektir. Bu eğitimlerde yazılım ve kodlama atölyemizin geliştirilmesine olanak sağlayacaktır. Kurumumuzda üstün zekâlı ve özel yetenekli öğrenciler eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin; çağımızın olmazsa olmazı olan arduino temelli robotik, sensör programlama, yazılım, internet nesnelerinin haberleşmesi konularında gelişmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Bu bağlamda öğretmenlerimize; 

  • Arduino temelli yazılım eğitimi

  • Robotik ve elektromekanik sistemler eğitimi,

  • Mekanik birleştirme ve mekanik testler

  • Elektronik birleştirme ve elektronik testler

  • Yazılım çalışmaları ve testler,

  • Robotların çalıştırılması uygulamaları yapılacaktır.

İnivasyon Merkezimiz içerisinde açılan tam donanımlı ahşap tasarım atölyemiz için ise yine proje kapsamında 24 öğretmenimize 15 gün sürecek olan eğitim verilmesi düşünülmektedir. Bu eğitimlerle öğrencilerin ve yetişkinlerin el becerilerini geliştirmek, üreten ve tasarlayan bireyler yetiştirmek amaçlanmakta.

28-07-2017

 

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.