ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizi Temsil Edecek Olan Mevlana OrtaokuluYıldız Kızlar Voleybol Takımından Müdürümüze Ziyaret

Adıyaman Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Voleybol Federasyonu Adıyaman İl Temsilciliğince düzenlenen Okul Sporları Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası’nda Adıyaman Mevlana Ortaokulu´nun Yıldız Kızlar Voleybol Takımı, yarı finalde Kahta Damlacık Ortaokulu’nu 3-1’lik skorla geçtikten sonra final karşılaşmasında, Besni Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu’nu 3-1 yenerek Adıyaman birincisi olması nedeniyle okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete KIZILKAYA´yı makamında ziyaret etti.  
İlimizi Temsil Edecek Olan Mevlana OrtaokuluYıldız Kızlar Voleybol Takımından Müdürümüze Ziyaret

Mevlana Ortaokulu Müdürü Ahmet ŞAHİN yapmış olduğu açıklamasında,  "Öğrencilerimiz geçen yıl da minikler kategorisinde il birincisi oldular. Voleybol takımımız, hem sportif alanda hem de akademik alanda başarılı öğrencilerden oluşmaktadır. Sporun ders başarısını olumsuz yönde etkilediği anlayışını kırmak gerektiği inancındayım. Her yıl TEOG ortalamasında önemli ölçüde artış sağlanan okulumuzda bir yandan sınavlara yönelik çalışmalar sürdürülürken diğer taraftan sosyal kültürel etkinlikleri arttırmaya ve bireysel yeteneklerin ortaya çıkması içi yoğun çaba sarf etmekteyiz. Milli Eğitim Müdürümüzün, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere destek vermesinden de oldukça memnunuz. İlimizde göreve yeni başlayan Milli Eğitim Müdürümüze başarılar diliyor, Adıyaman´a faydalı ve güzel hizmetler vereceğine inancımız tamdır” dedi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Mete KIZILKAYA ise konuşmasında; "Öğrencilerin, akademik başarılarının arttırılmasının yanında sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine fırsat verilmesi gerekir. Bir okulun başarısı sadece sınavlarda elde edilen sonuçlarla ölçülemez. Yetiştirilen öğrencilerin farklı alanlarda gösterdikleri başarılar ile toplumun sosyal ve ahlaki değerlerine uyma düzeyi, başarılı okul değerlendirmesinde en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her alanda kendisini geliştiren ve yenileyen donanımlı bireylerin yetişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okullarımızı her alanda desteklemeye devam edeceğiz.16-19 Şubat 2017 tarihlerinde, Osmaniye’de yapılacak olan Bölge Yarışmalarında ilimizi temsil edecek olan okulumuzun bu başarısında emeği geçen öğrencilerimizi, beden eğitimi öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik ediyorum. Bölge yarışmalarında başarılar diliyor, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.16-02-2017

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.