ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Yaklaşık 900 Okulda 155 Bin Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı.

2015-2016 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreni düzenlendi.  
İlimizde Yaklaşık 900 Okulda 155 Bin Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı.

Adıyaman merkeze Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.   

Sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet edip karnelerini dağıtan Vali Abdullah Erin, çocuklara bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak, öğrencilerin çok çalışarak yaz tatilini hak ettiklerini dile getirdi.

 

Karne dağıtımı töreni sonrası açıklamalarda bulunan Vali Abdullah Erin, “Türkiye’nin geleceğini inşa edecek çocuklarımıza karnelerini dağıtıyoruz. Bu çocukların geleceği için hepimizin çok çaba sarf etmesi gerekiyor. Çocuklarımızın geleceği aynı zamanda ülkemizin geleceğidir. Onun için bu pırıl pırıl çocuklarımızı geleceğe çok iyi hazırlamalıyız. Çocuklarımız zor bir döneme giriyorlar. Çünkü, küreselleşen ve globalleşen dünyada kendi akranlarıyla yarışıyorlar. Bunun farkında ve bilincinde yetiştirmemiz gerekiyor çocuklarımızı. Bu ülkenin birliğine, beraberliğine ve bayrağına inanan, toplumun temel değerlerini bünyesinde taşıyan inançlı bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor. Çünkü bizim inançsız bir nesille bir yere varma şansımız yoktur”dedi. 

 

Öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerine yıl sonu mesajı veren Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan ise konuşmasında, Adıyaman´da 807 okulda, 148 bin 517 öğrenci, 8 bin 297 öğretmen ile 8 aylık eğitim öğretim maratonun tamamlandığını kaydetti. 

Alınan karnelerin öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olduğunu belirten Seyfi Özkan, "Sevgili öğrenciler, başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvendir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki, dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken öğretilecek birçok oyunların olduğu gibi zayıf olduğunuz konularda kendinizi yetiştirme fırsatını da elde etmiş olacaksınız. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur. 

Sayın veliler, bugün alınan karneler öğrencilerin değil aynı zamanda anne ve babaların da karneleridir. Karne, öğrencilerin okuldaki durumlarını gösteren bir belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmalıyız. Çocuklarımızın başarısızlığını problem yapmamamız gibi, başarılarını da abartmamalıyız. Varsa problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarımızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuz olmalıdır.

Değerli veliler, çocuklarımızı iyi yetişmiş, ülkesine, ailesine iyi bir birey olması sizin duyarlılığınız ve gayretinize bağlıdır. Bizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tatilde bazı çalışmaları hayata geçiriyoruz. Örneğin hafızlık yapmak isteyen öğrencilerimizden bize müracaat eden 600 öğrencimize Müftülüğümüz ve Valiliğimiz ortak protokolü ile bu yılda okullarımızda Milli Eğitim öğretmenleri, Müftülük öğretmenleri ile eğitim vereceğiz. Yine bazı sivil toplum kuruluşlarına eğitim vermeleri amacıyla okullarımızı ´Okullarımız Hayat Olsun´ projesi kapsamında tahsis ettik. Yine Belediye ve Kamu kuruluşlarında çeşitli etkinlik ve eğitim çalışmaları düzenlemektedir. Çocuklarımızın bu etkinliklerden en az bir veya sizin takdir edeceğiniz bir etkinliğe katılmasını mutluluk sayacağız. Bunlar kültürel, sanatsal ve sportif olabilirler ama muhakkak çocuğun kabiliyet, istek ve istidadına uygun olsun. Ayrıyeten bu gün Adıyaman kamuoyuna şu mutlu haberi de verebiliriz. Ortaokulların katıldığı TEOG sınavında Adıyaman il geneli Türkiye ortalamasının 1,5 puan üzerinde bir sonuç almıştır. İl merkezimizde bu sonuç daha da üstünde 3,5 puan gibi bir fark vardır. Buda ilimizin eğitim kalitesi açısından çok sevindiricidir. 

Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı, neşeli tatil geçirmelerini diliyorum. Tüm Öğretmen arkadaşlarıma, bir yıl boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarında dolayı teşekkür ediyorum. Sağlık, başarı ve mutluluklar dolu günler temenni ediyorum dedi.

20-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-201620-06-2016

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.