ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Okul Müdürlerimize "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu" Yapılıyor

İlimizde Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları eğitim çalışmasının açılışı Adıyaman Lisesinde gerçekleştirildi.  Açılışa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, Şube Müdürümüz Zeynal ÖZÇAKMAKÇI, İl Maarif Müfettişleri  Başkanı M. Ali AKIN  ve Okul Müdürleri katıldı.  
 İlimizde Okul Müdürlerimize

                 İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN,  yaptığı açılış konuşmasında bu planlanan eğitimde hedefimiz, yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek, değişim ve gelişimleri takip etmek, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak, bilimsel ve teknolojik gelişmelere uyumlarını sağlamak ve önemlisi bulundukları okula ve kuruma daha verimli olmalarını sağlamaktır. Nihai hedefimiz en iyiye, en güzele ulaşmaktır. Bizler, eğitim camiası olarak, geleceğin bireylerini yetiştiriyoruz . Bu nedenle  yönetici olarak bulunduğumuz kurumlarda/okullarda inşaatçı değil inşacı olarak görev yapmalıyız. Ancak bu şekilde başarılı olabiliriz. Gerek TEOG gerekse YGS sınavlarında ilimiz başarı çıtasını diğer yıllara oranla yükseltmiştir. Burada siz yönetici arkadaşlarımızın payı büyüktür. İnşallah başarı çıtamızı sizlerin de desteğiyle daha da yükselteceğiz.

                 Değerli meslektaşlarım umarım ilimizin eğitimine önemli katkı sağlayacak olan bu kurs, eğitim ve öğretimimize yeni bir bakış ve vizyon katacaktır. İki hafta boyunca akademisyen ve eğitimci arkadaşlarımız tarafından verilecek olan eğitim programımızın sizlere, önemli katkılar sağlayacağını düşünüyor ve başarılar diliyorum" dedi.

                Şube Müdürümüz Zeynal ÖZÇAKMAKÇI’da konuşmasında, yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirilebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişmelerini sürdürebilmeleri bakımından hizmetiçi  eğitimlerinin önemli bir rolü vardır.

                Bu bağlamda genel müdürlüğümüz tarafından kurum müdürlerine  yönelik “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu “ kazandırmayı amaçlayan üç aşamalı hizmetiçi eğitim proğramı hazırlanmıştır. Kursumuz 26/01/2015-09/02/2015 tarihleri arasında Adıyaman Lisesinde devam etmekte olup kurs sonunda yapılacak sınavla sona erecektir.

                Kursumuz Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenleri, Maarif Müfettişlerimiz ve alanında uzman Eğitim görevlilerimiz tarafından verilmektedir. Ben kurumumuz adına bu kursa desteklerinden dolayı  Adıyaman Üniversitesi  Rektörümüz başta olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

                Kurs planlanmasını yapılırken, eğitime alınacak okul müdürlerinin  eğitim tür ve kademelerine göre gruplandırılmıştır. Kursa yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdürmekte olan müdürlerimizin ortak olarak çağrılmasında ki amaç; bilgi birikim ve tecrübelerin paylaşımına imkan ve fırsat vermektir. Güzel ve örnek çalışmaların paylaşımı ile eğitimde kalite ve başarıyı yakalamaktır dedi.

                

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.