ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde En Güzel Hutbe Okuma Yarışması Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 2014-2015 eğitim Öğretim Yılı Sosyal, kültürel ve Mesleki Yarışmalar kapsamında İlimizde En Güzel Hutbe Okuma Bölge Yarışması düzenlendi.  
İlimizde En Güzel Hutbe Okuma Yarışması Yapıldı

Merkez Ulu Camii’nde gerçekleştirilen yarışmaya Adıyaman, Tunceli, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa illerinde öğrenim gören İmam  Hatip Lisesinden öğrenciler katıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Şube Müdürleri,  Okul Müdürleri, camii cemaati ve öğrenciler katıldı.

Yarışmaya ev sahipliği yapan Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Gaffari İzci, açış konuşmasında," Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün bölge yarışmasında Adıyaman’ı tercih etmesinden dolayı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne  ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül ise konuşmasında, “İmam Hatip Liselerinin bu yarışmalar ile geleceğin söz ustaları ve liderleri yetiştiriliyor. Bu tür etkinlikler çocuklarımızın sosyal ve bireysel yöntemlerini geliştiriyoruz. Asım’ın nesli olan imam hatip liseleri bu toplumun örnek ve önderleri olacaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan ise konuşmasında, İmam hatip liselerinin misyonu, önemi ve başarılarından bahsetti.

Kur’an-ı Kerim dinletisi ve ilahilerin seslendirildiği programda öğrenciler, tek tek jüri önüne çıkarak hutbe okuma konusundaki performanslarını sergiledi.

Vatandaşlar tarafından da dikkatle ve ilgiyle takip edilen yarışma sonunda Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İbrahim Üstün birinci, Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Akif Sevgili ikinci, Gaziantep Şehitkamil Anadolu İmam Hatip lisesi Zekariya Yeğin ise üçüncü oldu.

Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün koordinatör okul olarak görev aldığı yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.