ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Maarif Müfettişleri Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

     2014–2015 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Başı Maarif Müfettişleri Genel Kurul Toplantısı, yapıldı.      Yapılan genel kurul toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümiz Seyfi Özkan, Maarif Müfettişleri Başkanı M. Ali Akın, İl Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcıları Arif Karakuş, Bekir Yılmaz ve  maarif müfettişleri katıldı.  
İlimiz Maarif Müfettişleri  Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

          Eğitim-öğretim yılının genel bir değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, Başarılı ve Erdemli Birey Projesi hakkında bilgi verdi. Değerler Eğitimine çok önem verdiğini belirterek vicdanlı bireylerin yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Avrupa’nın bu kadar iyi gelişmesinin altında yatan en bütyük etken dürüst nesiller yetiştirilmesinden kaynaklanıyor. Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olan cocuklarımızın yetiştirilmesinde büyük rol oynamaktadır. Onları vicdanlı, ahlaklı ve dürüst yetiştirilmesinde öncülük etmelidirler. Bu belirtdiğimiz değerler yerleştikten sonra akademik başarı kendiliğinden gelecektir dedi.

          Toplantıda konuşan Maarif Müfettişleri başkanı M.Ali AKIN ise  rehberlik ve denetimin yeni yapısı hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Kurumlarımızda yapılacak rehberlik ve denetimde kontrol ve takibin önemine değindi. Ülke genelinde yapılan sınavlarda ilimizin başarısına değinerek, başarının devamını ve arttırılması için çalışma başlattılarını ifade etti. 2014 yılı içerisinde yapılan inceleme ve soruşturmalar hakkında bilgi vererek genel bir değerlendirme yaptı.

          Toplantı Öğretmenevinde, Sayın Vali Yrd. Murat Süzen’in de katılımıyla verilen yemek sonrası sona erdi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.