ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜR YARDIMCISI ALİ FIRAT DÜZENLENEN DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI ETKİNLİĞİNE KATILDI

  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Menderes Ortaokulu’nun Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle hazırlamış olduğu etkinliğe katıldı.
İL MÜDÜR YARDIMCISI ALİ FIRAT DÜZENLENEN DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI ETKİNLİĞİNE KATILDI

 Menderes Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe İl Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Okul Müdürü Ali Haydar Tanrıverdi, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini arttırmak için, her yıl kasım ayının ikinci pazartesi günü ile başlayan hafta, "Çocuk Kitapları Haftası" olarak kutlanmakta. Menderes ortaokulunda düzenlenen etkinlikte saygı duruşu, istiklal marşı ve günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapıldı. Gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan İl Müdür Yardımcısı Ali Fırat, ‘’Kitap, bize bilmediklerimizi öğretir. Görmediğimiz yerleri tanıtır. Kitap okunduğu zaman göze, dinlendiği zaman kulağa seslenir. Kitaplar zamanımızı değerlendiren birer arkadaştır. Kitaplarla arkadaşlık küçük yaşta başlarsa bu güzel alışkanlık büyüyünce de sürer gider. Kitaplar doğruyu, güzeli, iyiyi, yararlıyı bulmamıza yardım eder. Kitaplar yaşamı sevdirir. Dünyayı güzelleştirir. İçimizi aydınlatır. Nasıl ki bizler, beslenmeden yaşayamıyorsak, kitaplar olmadığı zaman da insanlar ve bilim gelişmez. İnsanların en iyi dostu ve arkadaşı kitaplardır. Onlar bize hava, su, ekmek kadar gereklidir. Kitapları vücudumuzun bir organı gibi korumalı ve saklamalıyız. Ne kadar çok kitap okursak, kitapları da o kadar çok severiz. Kitabı seven, kitaplarla içli dışlı olan insanlar, bilgili, kültürlü ve olgun insanlardır. Bu özelliklerini kitabı sevme alışkanlıklarıyla kazanmışlardır. Bu tür insanların, hayatı ve insanları daha güzel değerlendirdikleri açıkça ortadadır. Her değişik kitapta bizler ayrı ayrı dünyaları yaşarız. Kitaplar ruhumuzun ve beynimizin besinleridir.’’ dedi.

 

Yapılan konuşmalardan sonra öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin skeç gösterisi yaptılar.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.