ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın Eğitim Öğretim Yılı Sonu Karne Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mete Kızılkaya 2016- 2017 Eğitim- Öğretimin yılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın Eğitim Öğretim  Yılı Sonu Karne Mesajı

Kızılkaya mesajında “2016- 2017 ders yılı yaklaşık 152 bin öğrencimizin karnelerini almaları ile sona erdi. Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde başarılı bir yıl  geçirdiğimize inanıyorum. Çocuklarımızın karne heyecanını aynı şekilde paylaşıyorum. Çocuklarımızın aldıkları karne bir yıllık emeklerinin karşılığıdır. Öğrencilerimiz bu karne ile emeklerinin karşılığını  aldılar. Karnelerinde   tamamlamaları gereken eksikleri varsa  çocuklarımız onları gözden geçirerek  güzel bir tatil geçirecekler.  

Eğitimin en önemli yapı taşlarından bir tanesi velidir. Velilerimiz de eğitim öğretim yılının bittiğini göz önüne almalı, fakat eğitimin “beşikten mezara kadar”  olduğu hususunu önemsemeliler. Eğitimin hayatımız boyunca da devam edeceği unutulmamalı, çocuklarımızın bu yaz dönemini sağlıklı değerlendirmeleri son derece önemsenmelidir.   Üç ay tatil uzun bir tatil sürecidir. Çocuklarımız bol bol dinlenmeliler fakat kesinlikle sportif,  sosyal ve kültürel aktivitelerden kopmamalıdırlar. Eğitim- Öğretim yılının sona ermesi  kesinlikle okumanın, beceri geliştirmenin ve sosyal etkinliklere katılımın arası olmamalıdır. Eğitime nitelik katan temel şeyin okuma olduğu göz önüne alınarak çocuklarımız yaz döneminde de düzenli okuma alışkanlıklarını devam etmeliler.

2016- 2017 Eğitim-Öğretim yılı yoğun bir eğitim öğretim yılı oldu. Eğitim öğretim yılını içerisnde  hem tüm okullara ve kurumlara ulaşmaya çalıştık, hem de her zaman ulaşılabilir olmaya gereken özeni gösterdik. Yaklaşık 10 bin eğitim çalışanı arkadaşlarımızla beraber eğitim kalitesinin yükselmesi ve çocuklarımızın sağlıklı bir ruh yapısı ile büyümeleri  için yoğun bir gayret içiresine girdik. Eğitim ortamlarını  iyileştirme atağımızı devam ettirdik. Öğretmenlerimize dönem içerisindeki yoğun gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toprağa ekilen sağlıklı tohum en çok  öğretmenlerin gayreti ile filiz vermektedir.

Gelecek eğitim öğretim yılının daha da verimli olacağı umudu ile tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize iyi bir tatil dönemi diliyorum” dedi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.