ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET ALAGÖZ'DEN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BERABERLİK GÜNÜ" MESAJI

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET ALAGÖZ'DEN

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET ALAGÖZ'DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

 

 "Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, maruz kalmıştır.

 

Hain FETÖ terör örgütünün şer çetesi mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu girişim Aziz milletimizin dik durşuyla hezimete uğramıştır.

 

Bu uğurda bedenlerini kalkan yapan, mermilere, bombalara ve tanklara etten duvar olan yüce milletimiz selâlarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak, vatan savunması uğrunda, binlerce gazi ve yüzlerce şehit vermiştir. Hainlerin karşısında 7'den 77'ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğimizin iyle destan yazmıştır.

 

Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmak, hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak millî, dini ve insani vazifemizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz'da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz." dedi

 

Ahmet ALAGÖZ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.