ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Türkiye Cumhuriyetinin 96. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, mesajında;

 

"Aziz vatanımızın müdafaası için toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla'dan rahmet diliyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla yâd ediyorum''  ifadelerini kullandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle:

 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923 tarihinde 'Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, "Cumhuriyet İdaresidir" diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünü, milletçe kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içerisindeyiz. Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği emsalsiz mücadelenin, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Bu eseri korumak ve ilelebet yaşatmak da bizlerin yegâne görevidir. İnanıyorum ki milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı ruh ve kararlılığa sahiptir. Biz birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz sürece devletimizi ve milletimizi bölmek isteyenlerin hain planları boşa çıkmaya devam edecektir. 96 yılın gururu ile bütün vatandaşlarımızın, sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarına ve bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, geride kalan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin 96. yılı tüm milletimize kutlu olsun."

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.