ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğüz İle Adana İsotlar Grup A.Ş. Arasında İş Garantili Staj Protokolü İmzalandı.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, İsotlar Grup Genel Müdürü Selçuk Kazankaya, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Besni İsot Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nevzat Avşar’ın katılmış olduğu imza protokolüyle  Besni ilçemize geçtiğimiz yıl okul yaptıran İsotlar Grup A.Ş. , bu okulda okuyan öğrencilere iş garantili staj imkanı sağlamış oldu.  
İl Milli Eğitim Müdürlüğüz İle Adana İsotlar Grup  A.Ş. Arasında İş Garantili Staj Protokolü İmzalandı.

Yapılan imza protokolünde Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan konuşmasında, “Besni İsot Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini kendi işyerlerinde staj yaptıracaklar. Bu stajı görenlerin iş garantisi var. Bu bölgemizde ilk kez yapılıyor. Bu güne kadar yapılan  protokollerde genelde iş garantisi yok. İsotlar Grup A.Ş. kendi işyerlerinde staj yapan öğrencilerimize iş garantisi veriyor.. Bu protokol ile Türkiye’de sayılı okulda bulunan iş güvencesi imkanı sağlanması yönüyle Adıyaman bölgemizdeki ilk örneğidir. Ayrıca bu uygulama ile okulumuz cazibe merkezi haline gelecek olup ilçemizde ve ilimizde eğitim kalitesine katkı sağlayacaktır.Öğrencilerimiz pratik eğitim alacak ve öğrencilerimizin ulaşım yeme içme ve barınma ihtiyaçları firma tarafından karşılanacaktır” dedi. Bu protokol vesilesiyle kendilerinden bir isteğimiz  daha olacak. Okulumuzun bir pansiyona ihtiyacı var. Okulumuza bir pansiyon yaptırılabilirlerse  bundan çok mutluluk duyarız. 

 İsotlar Grup Genel Müdürü Selçuk Kazankaya, “İnşallah pansiyon konusunu görüşeceğiz. İnşallah desteğimiz devam eder. Biz her türlü desteği vermeye hazırız. Sizlerdeki bu heyecanı görmek bizleri ziyadesiyle memnun ediyor.Yapılan bu protokolle bu yıl 10 öğrencimizi staja alacağız. Tabi bu sayı 10 ile sınırlı kalmayacaktır. Duruma göre değerlendirip bu sayıyı ileriki yıllarda arttırabiliriz dedi. 

Vali Abdullah Erin ise, hayırlı bir işe imza atmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “bugün çok hayırlı bir işe ‘Bismillah’ diyerek başlamış bulunuyoruz. Örnek bir uygulamanın Adıyaman’da gerçekleştirilmesi sevindiricidir. İş çevresi, geleceğimize hazırladığımız çocuklarımızı aslıyla buluşturulacak. Okurken aynı zamanda staj görecek ve iş garantisinde olacak.İsot Grup yöneticilerine bu kararlarından dolayı teşekkür ediyorum. Okul binası ile kalmayıp öğrencilere staj ve iş garantisi vermek kolay bir şey değil. Bu kararlarından dolayı onları tebrik ediyorum. Toplumun tüm kesimlerinin daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyorlar. Bu birlikteliğin sağlanmasından dolayı duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Bizde işlerin kolaylaştırılması adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Gönülden muhabbetlerimizi sunuyorum” şeklinde konuştu.

21-06-2016

 

 

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.