ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın başkanlığında okul müdürleri  ile  kurum amirlerinin katılımları ile gerçekleşti.  
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı 9 Mart 2017 Prşembe günü Valilik toplantı salonunda yapıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Hakan Bilgiç yaptı. Sunum eşliğinde yaygın eğitim kursları hakkında sayısal bilgiler vererek kursların önemini vurguladı. 2016 yılının başından bu yana bir çok alanda yaklaşık 1600 kursun açıldığını, bu kurslardan yaklaşık 27.000 kursiyerin faydalandığını ve kursiyerlerin 3/2’sini bayanların oluşturduğunu belirtti. Açılan kursların ancak yeterli sayıda başvuru olması durumunda açılabileceğini ifade eti. 

Göç ederek ülkemize gelen yabancılara yönelik  62 Türkçe öğretimi kursu açıldığını belirten Bilgiç, bu kişilerin topluma uyum süreci hızlandırılmaya çalışılmıştır. Başta Çadır kent olmak üzere bir çok meslek edindirme kursu açılarak istihdamlarına katkı sağlayacak bilgi ve beceri kazandırılmıştır. Müdürlüğümüz tarafından açılan bu kursların birçoğu farklı kurum ve kuruluşların desteğiyle yapılmaktadır. Gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğü, İş Kur,Gençlik Merkezi ,Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü,Üniversite,Togem,Belediye Konservatuvarı, Çatom ve Okullar olmak üzere bir çok yerde açılan kurslarda bize desteğini esirgemeyen kurum amirlerine teşekkür ediyoruz”dedi. 

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ise, Yaygın Eğitim Kurslarının önemine vurgu yaptı. İlimiz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yürütülen kursların gençler üzerindeki ve istihdam alanındaki önemini dile getirdi. Sonrasında işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennilerini dinleyerek, bir sonraki toplantıya bu öneriler ışığında hazırlanılmasını ifade etti.

Toplantıya katılan herkese teşekkür edilerek toplantı iyi dilek ve temennilerle bitirildi.

10-03-201710-03-201710-03-2017

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.