ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hizmetiçi Eğitim Seminerlerimiz Hız Kesmeden Devam Ediyor

2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunmak için mahalli olarak il ve ilçelerimizde verilen eğitimlerin dışında alanında uzman eğitimciler de farklı zaman dilimlerinde ilimize davet edilerek idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize yönelik eğitimler verilmektedir.  
Hizmetiçi Eğitim Seminerlerimiz Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bu doğrultuda; Prof. Dr. Aytaç Açıkalın tarafından idareci, öğretmen ve velilere eğitim söyleşileri, Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’ndan Alternatif Eğitim Söyleşileri, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halim Ulaş tarafından öğrencilere Quantum Motivasyon semineri-ilkokul ve anaokul öğretmenlerimize Ödülsüz Cezasız Çocuk Eğitimi semineri, Tiyatro Sanatçısı Hakan Bilgin tarafından ise “Erdemli ve Başarılı Birey Projesi” kapsamında lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Farkındalığın  Farkedilişi” konulu motivasyon semineri düzenlendi. 

Şimdi ise Öğretmen Akademisi Vakfı ilimize davet edilerek yine öğretmen ve öğrencilerimize “Adıyaman Öğrenen Lider Öğretmen” seminerleri verilmekte. Yapılacak olan bu seminerler için İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın başkanlığında Şube Müdürlerimiz ve Okul Müdürlerimizle birlikte bir  komisyon oluşturuldu. Oluşturulan bu komisyon çerçevesinde ilimiz merkezinde belirlenen 31 okulumuza Şubat-Mart ve Nisan aylarında hafta sonları olmak üzere Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından görevlendirilen Eğitim uzmanlarınca  eğitim verilecektir. Bu eğitimlerle öğretmenlerimizin günün koşullarına göre öğrencilerini yetiştirirken yeni içerikleri oluştururken sorumluluk bilinci ile aktif rol almalarını sağlamak, yeni eğitim modelleri ile öğrencilerine rehberlik yapmak, kişisel  gelişimlerini sağlamak, okulda liderlik becerilerini kullanarak öğrencileri ile ilişkilerinin olumlu yönde gelişmesini sağlamak ve geleceğin insanını yetiştirirken geleceğin koşullarını bilerek yol çizmelerine katkı sağlamak amacı hedeflenmektedir. 

Eğitimlerin ilki bu hafta Merkez Yavuz Selim İlkokulu ile Fatih İmam Hatip Ortaokulunda okulumuz öğretmenlerine yönelik olmak üzere ÖRAV Eğitim Direktörü Arzu Atasoy tarafından gerçekleştirildi.

Ayrıca bugün Eğitim Direktörü Arzu Atasoy tarafından  Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ile  Şube Müdürlerimizin de katılımıyla ilimiz Merkez ve Merkeze bağlı okullarda görevli tüm okul müdürlerimize Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda seminer verildi.

 

ÖRAV Eğitim Direktörü Arzu Atasoy tarafından verilen seminerde vakıf hakkında genel bilgilendirme yapıldı.

Yapılan projelerin; anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyinde görev yapan öğretmenleri, yöneticileri ve ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireyleri kapsadığını ve geliştirdikleri programların birincil hedefinin, 21.yüzyılın gerektirdiği zihinsel, sosyal, duygusal ve dijital becerilere sahip bireylerin yetiştirilmesinde sorumluluk üstlenen öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin gelişimlerini desteklediğini belirtti. 

Eğitim Planlarının MEB ile ortaklaşa yürüttükleri iş birliği kapsamında gönüllü okullardan gelen başvurulara göre yapıldığı ve eğitimlerin okullardaki sınıflarda gerçekleştirildiğini ve eğitim sonunda ise öğretmenlerimize MEB onaylı katılım sertifikası verildiğini söyledi. 

Ayrıca seminerde Vakfın eğitim programları hakkında aşağıda belirtilen konu başlıkları ele alarak eğitim-öğretimin daha sağlıklı yürütülmesi, eğlenceli, etkili, yaparak-yaşayarak kısacası “öğrenen odaklı” bir öğrenmenin olabilmesi için neler yapılabileceği ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Öğrenen Lider Öğretmen,

Lise Öğretmenleri için Öğrenen Lider Öğretmen 

Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı(EYGEP)

 

Akademik Liderlik

 

Çözüm Odaklı İletişim

 

Öğretmenin Kimyası, Dow Türkiye

 

Yaradıcı Beyin, Yaratıcı Çocuk, Adel-Faber Castell

 

Aflatoun-Sosyal Girişimcilik ve Finansal Okuryazarlık

 

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ise verilen eğitimlerle ilgili yapmış olduğu açıklamasında “hizmetiçi eğitim seminerlerimiz inşallah hız kesmeden devam edecek. Şubat Mart ve Nisan aylarında verilecek olan “Adıyaman Öğrenen Lider Öğretmen” semineri dışında yine Öğretmenler Akademisi Vakfı eğitim uzmanlarınca yukarıda belirtilen eğitim programlarından en az bir kaçının daha ileriki zamanlarda verilmesi planlanmakta. Bu eğitimler hem öğretmenlerimiz için hemde öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına kanaatim tam. Bu eğitimlerde öğretmenlerimiz hem eğitim alacaklar hemde eğlenecekler.Yani eğlenerek öğrenecekler.  Yine bu eğitimler dışında yine alanında uzman kişiler farklı zamanlarda ilimize davet edilecek  olup idareci, öğretmen ve öğrencilerimize yönelik seminerler vermeye devam edeceğiz” dedi.

21-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-2017

 

 

 

 

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.