ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVER ATEŞ ŞENDİL’DEN ADIYAMAN’A 4 DERSLİKLİ OKUL

Aslen Ankaralı olup, Ankara’da spor hakemliği yapan hayırsever Ateş Şendil tarafından Besni ilçesine bağlı Burunçayır Köyüne yapılacak 4 derslikli okul binasının protokolü, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve hayırsever Ateş Şendil arasında imzalandı. 
HAYIRSEVER ATEŞ ŞENDİL’DEN ADIYAMAN’A 4 DERSLİKLİ OKUL

İmza protokolünde İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’da hazır bulundu.   Hayırsever Ateş Şendil tarafından Burunçayır Köyüne 4 derslikli olarak inşa edilip 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete sunulacak olan okulda, Fen Laboratuvarı, Müzik Dersliği, Resim Dersliği, İdare Odası ve Hizmetli Odası bulunacak.   Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yeni bir bilim ve irfan yuvası kazandırmak için Besni İlçesine bağlı Burunçayır Köyünde yapacakları 4 derslikli okul için hayırsever Ateş Şendil’e teşekkür eden Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Bu örnek kararlarından dolayı hayırseverimizi kutluyorum. Eğitime ve insana yapılan her yatırımı geleceğe yapılan önemli bir yatırım olarak görüyoruz. Devlet olarak eğitime çok ciddi yatırımlar yapıyoruz ama devletimizin yetişemediği alanlarda Ateş Bey gibi hayırseverlerimizin katkıları çok anlam ifade etmektedir. Bu tür desteklerle eğitim ve öğretimin kalitesi de yükselecektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlama ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına Ateş beyin yaptıracağı okulun açılışını da inşallah hep birlikte yaparız. Eğitime verdikleri desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum”dedi.   Yapılacak okulun hayırlı olması temennisinde bulunularak, Vali Nurullah Naci Kalkancı ve hayırsever Ateş Şendil arasında okulun protokolü imzalandı. 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.