ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürleriyle İstişare Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altıner, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve Mesleki Eğitim  Merkezi Müdürleriyle  istişare toplantısı gerçekleştirdi.  
Halk Eğitim Merkezi Müdürleriyle İstişare Toplantısı Yapıldı

Gerçekleştirilen toplantıya Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altıner, Daire Başkanı Ersan Ulusan, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ve Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altıner ise yapmış olduğu konuşmasında, bu görevi devraldıktan sonra hemen hemen ilk ziyaret etmek istediğim illerin başında Adıyaman gelmektedir.Bunu öncelikle ifade etmek istiyorum.Gerçekten güzel bir toplulukta devletiyle milletiyle barışık ve içiçe bir il. Pozitif bir bir yanınız. Güzel bir mekanda bu toplantıyı da düzenlediğiniz için ayrıca sizlere teşekkür ediyorum ve sizinle olmak çok memnuniyet duyuyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de hep birlikte daha güzel hizmetlere birlikte imza atarız.

Göreve geldiğimde başta genel merkezimizin genel müdürlüğümüzün idari yapılanmasıyla ilgili bir takım tasarruflarda bulundum.Yine benden önce bu görevi yapmış olan çoğu müdürlerimizle görüştüm. İstişarelerde bulundum. Hayat Boyu Genel Müdürlüğü olarak daha başarılı nasıl olabiliriz diye. Her geçen günümüzün boşa geçmemesi ve 7´den 77´ye  toplumumuzun tamamına hitap eden bir Genel Müdürlük olmamız hasebiyle de toplumumuzun bütünüyle medeniyetiyle ait olduğu değerleriyle genetik kodlarıyla barışık hale gelmesini temin etmek hususunda hepimize büyük görevler düşüyor.   

Halk Eğitimi Merkezlerinin ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin yapması gereken olumlu ne var ise sonuna kadar yanınızdayız. Hayırlı güzel işlerde sizinle beraberiz. 7´den 77´e herkes bizim sorumluluk alanımızdadır. Açtığımız kurslar, güzel programlar ilgi çekiyor. En önemlisi de toplumda da böyle bir ihtiyaç var. Toplumumuzun daha bilgili, daha kültürlü, daha sanatsal değerlerimizi yaşatma konusunda, estetiğimizi, kültürümüzü, değerlerimizi gelecek kuşaklara taşınma konusunda elimizden geleni yapmaya hazırız. Geleceğin kültür elçileri olduğumuzu bilerek, bu düşünce ile hareket etmek durumundayız. Eğer burada öğrenip, öğretip, geleceğe taşıma konusunda gevşek davranırsak gelecek nesillere ihanet etmiş oluruz. Bu vesileyle hayat boyunda hizmet eden tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Toplantı daha sonra Halk Eğitimi Merkezlerinin yaptıkları çalışmaların gösterildiği sunumlar ve fikir alışverişiyle devam etti.

13-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-2016

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.