ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALİDE EDİP ANAOKULUNDA ‘MASAL ANLATICILIĞI’ KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ

HALİDE EDİP ANAOKULUNDA ‘MASAL ANLATICILIĞI’ KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, İl Müdürümüz Mete Kızılkaya başkanlığında, Şube Müdürü Ömer Faruk Güneş, il merkezindeki okul öncesi kurum müdürleri ve Eğitimci Yazar Elif AYLA’nın katılımıyla Halide Edip Anaokulunda Masal anlatıcılığı eğitimi konulu bir toplantı düzenlendi.

Gerçekleşen toplantıda Eğitimci Yazar Elif Ayla ‘’Günümüz çocukları dört yanından kabloların geçtiği bir dünyada ekranla zehirlenmiş, çok daha zorlu ve rekabetçi bir geleceğe hazırlanan yavrular. Bu çocukları masalla onarmamız gerekiyor.’’ Dedi Mağara duvarlarından bu yana masalın, insanlığın kendi doğrularını, dinlerini, hayata dair iddialarını anlatma yolu olduğunu belirten Ayla şöyle devam etti. ‘’ Ve şimdi bizim çocuklarımızın da yeniden masala ihtiyacı var. Masal anlatıcı ve dinleyen arasında bir gelenek üzerinden sağlam bir bağ kurar. Masal dinleyen çocuklar daha başarılı, daha analitik olur. Masal hayatın arketipler aracılığı ile provasıdır. Masalla büyüyen çocuklar daha sağlam olur. Masalla yetişkinler bile özlediği çocukluğuna dönüyor. Çocukluğun özlenen kokuları bu eğitimler de gün yüzüne çıkar. Masalla çocukluğumuz karşımıza çıkar ve böylece çocukların masum dünyasına daha kolay gireriz dedi.’’

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ilimizde bulunan okul öncesi eğitim kurumların hepsinin birbirinden hijyen ve güzel olduğunu, eğitimimizin kalitesinin artmasında özverili ve başarılı bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Kızılkaya, çalışmalarından dolayı bütün okul müdürlerine teşekkür etti.

07-03-201807-03-201807-03-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.