ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halide Edip Anaokuluna Eko Okullar Bayrağı Verildi.

Halide Edip Anaokuluna Eko Okullar Bayrağı Verildi.
Halide Edip Anaokuluna Eko Okullar Bayrağı Verildi.

Adıyaman Halide Edip Anaokulu tarafından düzenlenen Eko Okullar çerçevesinde yapılan artık materyaller sergisi ve pilav günü büyük bir ilgi gördü.

Anaokulu bahçesinde düzenlenen programa Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ile Eşi Beyhan Demirtaş, kurum müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Halide Edip Anaokulu, Dünya çapında 56 ülkede sürdürülen Eco-Schools Programı kapsamında ‘Yeşil Bayrak’ ödülü almaya hak kazanarak Adıyaman’da ki, ilk kurum olurken, kazanılan yeşil bayrak göklere çekildi. Göklere çekilen Yeşil Bayrağın ardından atık materyaller sergisinin açılışı düzenlendi.

Düzenlenen açılış sonrasında Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş ve beraberinde İl Sağlık Müdürülüğü ve bir çok okul yöneticileri ile birlikte sergiyi gezdi. Serginin gezilmesi sonrasında sergiye katılan katılımcılara pilav ikramında bulunuldu.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Anaokulumuzun çevreye gösterdiği duyarlılık ve yapılan yarışmada elde ettikleri başarılar bizleri gerçekten mutlu etti. Yapılan yarışmalar kapsamında kazanılan Yeşil bayrağımızı da göklere de çektik. Bu konudan dolayı emeği geçen başta okul müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”dedi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.