ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güzel Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinden Ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Güzel Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yönetici, öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Milli Eğitim Müdürlüğümüz ziyaret edildi.
Güzel Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinden Ziyaret

          Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Kazım Çoban tarafından karşılanan yönetici, öğretmen ve öğrenciler günün anlam ve önemi hakkında konuştular.Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Kazım Çoban konuşmasında onların birer melek ve günahsız olduğunu engelli birinin yetiştirilmesinin ve bakılmasının çok zor olduğunu söyledi. Yakın bir zamanda engelli bir öğrencinin velisiyle görüştüğünü, velinin kendisine plan ve proğram yapılmak istenildiğinde yemekten tutun uyumaya, kalkmaya, misafir almaya hatta misafirliğe gitmeye kadar tüm plan ve proğramını ona göre yaptığını Bakanlık tarafından verilen izin ve onayla Özel Rehabilitasyon Merkezlerinin açıldığını çocuğunun eğitim ve öğretimin ücretsiz karşılandığını ve artık kendilerine daha fazla zaman ayırdıklarını söyleyerek bizlere ve sizlere teşekkür ettiğini belirtti.

          Yapılan konuşmaların ardından yönetici ve öğretmenlerimizin engelli öğrencilerimizin eğitim ve öğretiminde karşılaştıkları zorluklar karşısında göstermiş oldukları özverili çalışma ve yoğun çabalarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.