ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görme Engelli Öğrencimiz Senanur TEOG Sınavında 120’de 120 Yaptı

 Kahta İlçemizin Gazi Ortaokulunda öğrenim gören görme engelli öğrencimiz Senanur Toprak, Nisan 2017’de yapılan Teog sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak azmin zaferini ortaya çıkardı.  
Görme Engelli Öğrencimiz Senanur TEOG Sınavında 120’de 120 Yaptı

Öğrencimiz Senanur Toprak ve öğrencimiz velisi İsmail Toprak Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’yı makamında ziyaret ederek yaşamış oldukları mutluluğu paylaştılar.

Başarısını azmine bağlayan Senanur, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirterek “ TEOG sınavı için yaz kurslarına gittiğini belirterek yaz kurslarında öğretmenlerinin kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi. Ben mutlaka başaracağım dedim ve başardım. Hep öğretmenlerimden yardım istedim. Öğretmenlerimi çok seviyorum. Bana çok destek oldular.

İki amacının olduğunun belirten Senanur, birinci amacım güzel bir lisede okumak ve avukat olmaktır. İkinci amacım ise azimli olmayan arkadaşlarına örnek olmaktır. Arkadaşlarımın beni görerek bu kişiden ne eksiğim var deyip daha çok çalışmalarına istiyorum. Avukat olmak istiyorum. Yanında ise ikinci bir dal olarak psikolog olmayı istiyorum. Dünyanın binlerce güzelliklerini görmeye sahip değilim ancak mutlu bir insanım. Engel insanın yüreğine hayallerine sınır koyamaz diye düşünüyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya öğrencimizin başarısının kendisini duygulandırdığını belirterek yapmış olduğu açıklamasında, “Senanur’un başarısı bizi ziyadesiyle mutlu etti. Kendisini hem tebrik ediyor hem de kendisine teşekkür ediyorum. Gözleri görmediği halde bu başarıyı yakaladığı için. Azmine ve başarısına hayran kalmamak mümkün değil. Bir insanın gözleri görmediği halde neler yapabileceğini bizlere gösterdi ve arkadaşlarını rol model oldu. İnşallah öğrencimiz bu azmi ve başarısıyla daha nice güzel yerlere gelecektir ve hedeflediği yerlere ulaşacaktır. Öğrencimizin bu başarıyı yakalamasında desteklerini esirgemeyen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve ailesine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.15-05-2017

 

 

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.