ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAP PROJESİ KABUL EDİLDİ

GAP PROJESİ KABUL EDİLDİ

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan ve GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) İdaresi Kalkınma Başkanlığı tarafından kabul görülen SOSYAL İNOVASYON PROJESİ 331.500 TL’lik bütçe ile kabul görüldü.

Sosyal inovasyon; insan, toplum ve gezegen için sürdürülebilir bir yaşam sağlamak üzere, var olan toplumsal, kültürel, ekonomik ve çevresel sorunlara yenilikçi çözümler üretmek ve bunları hayata geçirmektir. Kızılkaya, Adıyaman merkeze bağlı Mahalle ve köylerdeki takribi 10.000 kadın velilerimize ulaşmayı ve onları hayata ve eğitime ve güncel mevzulara yönlendirmeyi hedeflemekte olduklarını söyledi.

Kızılkaya proje ile alakalı şunları söyledi. ‘’Bir araya gelemeyen kadınlarımızı bir nebze de olsa bu proje çerçevesinde bir araya getirmeyi sağlamak, beşeri sermayeyi güçlü tutmak ve kırsal alanda yaşayan kadınlarımızın güncel hayattan ve günlük değişimlerden haberdar olmalarını sağlamaktır.’’

 

Bu proje kapsamında belirlenecek olan mahalle ve köylerde belirli takvimlerde (haftalık cuma günleri) Proje ortaklarıyla kurulacak olan mobil ekiplerle belirlenen mahalle ve köylere gidilip, köylerdeki ortak yaşam alanlarında (cami, okul & taziye kültür evlerinde) gerekli alanlarda ilgili seminerler, yarışmalar, gezme fırsatı ve eğlenceler sunulacaktır. İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, projede emeği geçen GAP yetkililerine ve İlimiz Valisi Nurullah Naci Kalkancı’ya teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz dedi.18-12-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.