ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fevzi Çakmak Ortaokulu, Vurmalı Çalgılar Festivali’nde

  Adıyaman Merkez Fevzi Çakmak Ortaokulu, Ankarada düzenlenen “ Dinçer Özer ile 9.Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali”ne katıldı.  
Fevzi Çakmak Ortaokulu, Vurmalı Çalgılar Festivali’nde

Ankara Yeni Mahalle Belediyesi ile düzenlenen organizasyon iki gün süre ile Nazım Hikmet Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Festivale yurtiçi ve yurtdışından 700 okuldan gelen  başvurular arasından 160 öğrenci seçildi. İtalya, Portekiz Fransa gibi ülkelerdende seçilen yabancı öğrencilerle birlikte birbirini tanımayan gençler, festival kampında tanışıp kaynaştı ve performaslarını sergiledi.

Adıyaman Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkı ve destekleriyle, Fevzi Çakmak Ortaokulu Müdürü Zeynel AKDAĞ ve müzik öğretmeni Ece APAYDIN’ın  hazırlayıp sunduğu ve 1.5 ay gibi kısa süren bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılan Fevzi Çakmak Ortaokulu Marakas Ritim Topluluğunun yaptığı çalışma, Cumhurbaşkanlığı Serfoni Orkestrası Şefi Dinçer ÖZER’in düzenlediği Vurmalı Çalgılar festivalinde sergilendi. Yapılan çalışma izleyenler tarafından beğeni kazandı.

Yüzlerce okulun arasından seçilen  ve dereceye giren Fevzi Çakmak Ortaokulu Marakas Ritim Topluluğu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ritim Topluluğu, Bursa Yunus Emre Ortaokulu, Balıkesir Kesput 120. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu, Adana Yüreğir Atakent İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Hacettepe Üniversitesi Tımbıka Ritim Topluluğu, Portekiz Pulsat Vurmalı Çalgılar Topluluğu, Fransa Paris Gana Ritim Topluluğu, İtalya Vibrafon Dinletisi ve Dinçer Özer Vurmalı Çalgılar Topluluğu birbirinden güzel gösterilerini başkentliler için sergiledi.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.