ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESTONYALI EĞİTİMCİLERDEN İLİMİZE ZİYARET

2014-2020 yılları arasında uygulamaya konulan Erasmus+Programı Avrupa Birliğinin eğitim ve gençlik programı kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle Estonya’nın Tallinn kentinde yer alan “ NGO MTÜ MinuKodusel” kurumu ile beraber “Forbetter Europe viachildren" projesi kapsamında Estonya’dan Adıyaman’a  gelen 2 Anaokulu Müdiresi ve 7 öğretmenden oluşan bir ekip ilimize gelerek Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan’a ziyarette bulundular.  
ESTONYALI EĞİTİMCİLERDEN İLİMİZE ZİYARET

Yapılan ziyarette Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan gelen ziyaretçilere Türkiye’deki eğitim sistemi hakkında ayrıntılı bilgi vererek Türkiye de genç nüfusun çok  fazla olduğu, Avrupa ülkeleri ortalamasının çok çok üstünde olduğunu belirterek bizim açımızdan çok iyi avantaj sağladığını belirtti. Ülkemizin gelişmişlik açısından da son zamanlarda çok iyi bir konuma geldiğini bu genç nüfusla birlikte inşallah daha iyi bir konuma geleceğini söyledi.

Proje kapsamında, Estonya’dan  gelen misafirler Ana okul eğitimini yerinde incelemek ve iyi uygulamaları transfer etmek için 3 günlük çalışma ziyaretinde bulundu.İlimizden de 9 öğretmenin katılımıyla Anaokul eğitim ve öğretimin kalitesini artırma, çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine, uyarıcı ve sağlıklı çevre koşullarının sağlanmasına yardımcı olmak, kişilik gelişimlerini eğitimin temel hedefleri doğrultusunda güçlendirmek, yönlendirmek için işbirliği yapmak, okul yaşamının sosyal ve zihinsel yönden hazır oluşlarını cevap verecek bilgi ve beceriye sahip olmalarını sağlamak ve özellikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelerden zedeleyici koşullardan gelen çocukların ekonomik, sosyal ve kültürel yoksulluklarının olumsuz etkilerini ortak bir yetişme ortamı içinde okul aile birliğinde kaynaklanan koruyucu önlemlerle gidermek yada hafifletmek amacını taşıyan proje de gelen misafirlere ilimizin tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek, eğitim sistemimiz tanıtılarak, okullar ziyaret edilecek ve kültürümüz hakkında detaylı bilgi verilecek.

Sıcak bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, proje kapsamında Estonya’dan gelen Öğretmenler, Adıyaman’da çok sıcak karşılandıklarını ve kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek ülkelerindeki eğitim sistemi ile ilgili bilgi verdiler.

22-03-2016

22-03-2016

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.