ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde BÜYÜK BAŞARI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlere daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması ve Eğitimde 2023 Türkiye vizyonunun gerektirdiği hedeflerinin yakalanmasının desteklemesi amacıyla bu yıl üçüncüsü "Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" düzenlendi. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde saha ziyaretine kalma başarısını sadece 5 kurum göstermiştir. Bölgede gösterilen 5 başarıdan 3’nü Adıyaman alarak büyük başarı göstermiştir.
Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde BÜYÜK BAŞARI

Eğitim sisteminde kapsamlı bir şekilde yürütülen yeniden yapılanma çalışmalarının desteklenmesi ve eğitim ve öğretimin niteliğinin yükseltilmesi amacıyla dağıtılacak olan "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" ne ülke genelinde bu yıl 5 kategoride 1047 başvuru yapılmıştır. Elektronik ortamda yapılan değerlendirmeler sonucu 123 çalışma saha ziyaretine kalma başarısını göstermiştir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde saha ziyaretine kalma başarısını sadece 5 kurum göstermiştir. Bölgede gösterilen 5 başarıdan 3’nü Adıyaman alarak büyük başarı ya daha imza atmıştır. Bölgede diğer 2 başarıyı da Diyarbakır ve Gaziantep’ten birer kurum göstermiştir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfi ÖZKAN Adıyaman´ın aldığı aldığı üç başarıyı şöyle açıkladı:  "Bu büyük başarı gösteren ilimizin yaptığı 3 başarılı çalışmalar ise şunlardır.

1.Çalışma; “Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi”nin tüm ilin, ilçelerin, okul ve kurumların dinamik olarak stratejik plan hazırlama, izleme ve değerlendirmelerini yapabilmeleri için web tabanlı olarak hazırladığı “Stratejik Plan Hazırlama, İzleme ve Değerlendirme” programıdır. (Bu kapsamda çalışmanın yapılan incelemelerde henüz benzerinin Türkiye’de olmadığı, Avrupa da ise sadece 1 şirketin ücret karşılığında diğer kuruluşlara yaptığını web sayfalarından öğrenildi)

2.Çalışma ise; Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü “ARGE birim Koordinatörü İsmail DOLAŞ” tarafından hazırlanan “Kalite sistemlerinin kurulması” projesidir. Kalite sisteminin kurulması için okul/kurumlarda “Anketmatik ve Özdeğerlendirme Raporu Değerlendirici” programını kişisel sitesinden (www.ismaildolas.com) şifresiz olarak yayınlayarak tüm Türkiye’nin kullanımına sunmasıdır. (Bu kapsamdaki bir çalışmanın yapılan incelemelerde henüz benzerinin Türkiye’de olmadığı, Amerika da ise sadece Cisco şirketince kullanıldığı öğrenildi)

3.Çalışma ise; Merkez ilçe “Altınşehir Ortaokulu”nun hazırladığı “Filenin Filizleri” projesidir. Altınşehir Ortaokulumuzun yaptığı bu çalışma sayesinde öğrencilerinin boş vakitlerini değerlendirerek “Ülkeye voleybolcu yetiştirme” projesidir. Geçen yıl voleybolda Bölge 1. liği ve Türkiye 5. liği başarısını elde eden okulumuzun aynı zamanda Milli Takımada 2 oyuncu kazandırmıştır. Bu yılda devam eden karşılaştırmalarda aynı başarıyı devam ettirmektedirler." dedi.

 

 Saha ziyareti için ilimizi gelen bakanlık değerlendiricileri önce Vali Yardımcımız Sayın Murat Süzeni makamında ziyaret ederek konu ile ilgili bilgilendirme yaptılar. Vali Yardımcısı Sayın Murat Süzeni ise ilin eğitim durumu ve gelişmeleri özetledikten sonra “Bu konuda başarı çalışmaları olan Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE biriminin bu başarılara büyük destek olduğunu bunun bir örneğinin de Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine bölgede saha ziyaretine kalan 5 projeden üçünün ilimizden olmasıdır” dedi. Daha sonra değerlendiriciler program gereği önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimine daha sonra da Altınşehir Ortaokulu geçerek ekip üyeleri ve yapılan çalışmaları değerlendirdiler. ARGE ekibi olarak bu süreçte hiç bir desteği bizden esirgemeyen, sürekli motive ve liderlik eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfi ÖZKAN´a teşekkür ediyoruz. 


Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.