ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül Adıyaman'daki İmam Hatip Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül Adıyaman'daki İmam Hatip Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül, Adıyaman Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda Adıyaman'daki imam hatip okulu müdürlerinin katılımıyla geniş çapta değerlendirme toplantısı düzenledi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın yanı sıra Din Öğretimi Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal'ın da katıldığı toplantıda; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı tarafından Din Öğretimi Genel Müdürlüğü uhdesindeki imam hatip okullarında depremzedelerin misafir edildiği ve imkânlar ölçüsünde depremzede vatandaşlara sıcak yemek verildiği, çevre illerden gelen yardımların koordineli olarak okullardaki misafirlere dağıtıldığı, hastanede tedavi görmekte olan depremzede öğrencilerin okul ile ilgili iş ve işlemlerinin yapıldığı ifade edildi.

Ayrıca, depremde ikiyüz civarında personel ve dört yüz civarında da öğrenci kayıp verdiğini, depremden hemen sonra Din öğretimi genel müdürlüğünden daire başkanı düzeyinde ziyaretler yapıldığını, Eğitimde Tek Yürek ve ÇEDES projesi kapsamında kardeş okulların ilimiz okullarını ziyaret ettiği, maddi manevi destek sağladığını ifade etti.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi (DKAB) ve imam hatip okulları meslek dersleri öğretmenlerinin depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için hatim ve dualar yaptığı, okullarda kurulan öğretmen ve öğrencilerden oluşan gönüllü gruplar tarafından deprem mağduru insanların ziyaret edildiği, yakın zamanda da imam hatip okulu öğrencilerince çadırkentlerde hatimler okunduğu belirtildi.

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül, depremden etkilenen ilimize geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra, Din Öğretimi ve İmam Hatip okulları ile ilgili beklentilerini ve yapılması gereken çalışmaları anlattı. Samimiyet ve ihlasla çalışmanın hayırlı sonuçlar ortaya çıkaracağını, geçmişte Celaleddin Ökten hoca gibi samimiyetle çalışan fedakar insanların bize devrettiği mirası aynı samimiyetle daha ileriye taşımamız gerektiğini belirterek "Halk ile iç içe ve iletişime açık olmalıyız. Depremle ilgili izleri silmeye katkı sunmak için, LGS ve YKS gibi sınavlara öğrencileri daha iyi hazırlamalıyız, aynı zamanda öğrenci sayısını arttırmak için özverili çalışmalar yapmalıyız. İfrat ve tefritte uzak durmalıyız, her farklı düşünceyi zenginlik kabul ederek orta yol üzere hazırlanan müfredat çerçevesinde eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürmeye devam etmeliyiz. Akademik çalışmalarla beraber, sosyal, kültürel, mesleki ve sanatsal etkinliklerle öğrencilerin kabiliyetlerini güçlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Okul Müdürlerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğretmen ve okul yöneticilerin istek ve taleplerini dinledi.

Karşılıklı iyi niyet ve temennilerle toplantı tamamladı. Katılımcılar toplantıdan duyulan memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Öğrencilerle sınıf içi sohbetten sonra okul öğretmenleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası sınıflarda öğrencileri ziyaret ederek onlarla sohbet etti, ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

25-05-202325-05-202325-05-2023

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.