ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim Semineri

Adıyaman’da Halk eğitim Merkezi usta öğretici ve öğretmenlerine ‘Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim’ semineri verildi.
Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim Semineri

            Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim’ semineri Halk Eğitim Merkezi salonunda verildi. Eğitim Uzmanı Hüseyin Erdoğan tarafından verilen seminer usta öğreticiler, öğretmenler ve kursiyerlere verildi. 

            Seminere Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcisi Mehmet Sait Demir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç katıldı.

            Şube Müdürümüz Cevdet Ataoğlu konuşmasında Bakanlığımızın organizasyonunda geçen yıl 81 ilimizde aile içi eğitim  seminerleri düzenlendi. Bu yıl da dijital öğrenme ve öğrenme fırsatlarına erişim semineri düzenlenmektedir.Seminerimizin konusu öğrenmeyi sadece örgün eğitim ve örgün eğitim kurumlarında değil hayatın her aşamasında yaygın eğitim olarak katıldığımız seminerde, kurslarda, toplantılarda hep hergün yeni bir şeyler öğrenmedir.Çünkü yarın bugünden  farklı olmalı, bugün de düne göre farklı olmalı.Hayatın farkındalığının farkına varmanın yoluda hergün değişim ve yenileşme içinde olmaktır. Bu nedenle bu seminerler düzenlenmektedir. İki oturumdan gerçekleşen bu seminerde bize düşen ise en iyi şekilde istifade etmektir. Şimdiden bize yeni şeyler katacağından emin olduğum bu seminere göstermiş olduğunuz ilgiden ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

             Eğitim Uzmanı Hüseyin Erdoğan ise seminerde, öğrenmenin öneminden bahsederek, bilişim  teknolojinin insan hayatındaki önemi ve getirdiği kolaylıklar, teknolojik araçların insan hayatına etkisi, teknolojinin hem zamandan hem de bilgiye ulaşmada getirdiği kolaylıklar ve geleceği planlamada teknolojinin yararları konusunda bilgilendirme yaptı. Yaklaşık 230 kişinin katılmış olduğu seminer sonunda katılımcılara kursa katılım belgesi verildi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.