ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Burç İlkokulu bir ilke imza atarak Adıyaman’da puzzle(pazıl) sergisi açtı.

Burç İlkokulu Adıyaman’da daha önce yapılmayan bir çalışmaya imza atarak 3 ay süren bir çalışmanın meyveleri olan pazıllarını sergiledi.
Burç İlkokulu bir ilke imza atarak Adıyaman’da puzzle(pazıl) sergisi açtı.

          Burç İlkokulu’nda düzenlenen törene Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali FIRAT, Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet ÖZER, Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim IŞIK, Genel Yayın Yönetmeni/ Yazar Enes Osman ABA, veliler ve öğrenciler katıldı.

           Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Memet SONUÇ  “Üç aylık bir çalışmanın ürünü resimleri sergilemenin heyecanını yaşadıklarını, Öğrencilerinin bu konuda büyük emekler sarf ettiğini, pazıl yaparak öğrencilerin hem eğlendiğini hem kendilerini geliştirdiğini” belirtti. Ayrıca önemli bir konuya da değinen Memet SONUÇ çalışmalarımızı yaparken bizi zorlayan durumlardan bir tanesinin pazıl seçmek olduğunu,  Arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmada “Değerler Eğitimi Başlığı” altında pazıl çalışması yapmayı kararlaştırdıklarını ancak yapılan araştırmalar sonucunda bunun mümkün olmadığını gördüklerini, bu konudaki çalışmaların ya Avrupa Kültürünü yâda Amerika Kültürünü empoze ettiğini, ne yazık ki bu konuda ülke olarak geride kaldığımızı fark ettiklerini Ülkemize, tarihimize ve Kültürümüze ait değerler adı altında karşımıza ya Osmanlı harem resimlerinin ya halı tezgâhlarının veya belli başlı birkaç eserin çıktığını belirtti. 

 

 

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.