ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilgisayar Tabanlı Tasarım Algodoo

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İnovasyon Merkezi’nde 14.10.2017 tarihinde Bilgisayar Tabanlı Tasarım Algodoo Eğtimi düzenlendi.Atölye çalışmasına eğitmen olarak İstanbul Kadıköy Bilim Sanat Merkezi’nde gelen Fen ve Teknoloji Öğretmeni İbrahim Evren Özer katıldı.
Bilgisayar Tabanlı Tasarım Algodoo

Atölyenin hedef kitlesi fen bilimleri öğretmenleri ve fen bilgisi öğretmen adayları oluşturmaktadır. Atölyenin amacı katılımcıların ücretsiz simülasyon yazılımı olan Algodoo ile tasarım konusunda bilgi ve beceri kazanımlarını sağlamaktır. Atölyenin başlangıcında bilim insanlarının modellerini, mühendislerin prototiplerini tasarlama süreçlerinde hangi aşamalardan geçtikleri sorulacak ve bilgisayar ortamında bu çalışmaları gerçekleştirebilme yolları tartışılacaktır. Ardından basit bir ara yüze sahip fizik konuları için geliştirilmiş ücretsiz ve iki boyutlu eğitim yazılımı olan Algodoo www.Algodoo.com yazılımının temel menüleri hakkında bilgi verilecektir. Katılımcılardan verilen bir yükü kuvvetten kazanç sağlayan bir birleşik makine tasarlayarak belirli bir yüksekliğe çıkarabilmelerini sağlayacak bir tasarımı Algodoo ile yapmaları istenecektir. Bu aşamada katılımcılara programın kullanımı ya da basit makinalarının tasarımı konusunda karşılaştıkları güçlüklerin üstesinden gelmelerine rehberlik edilmiştir.

 

 Katılımcıların bilgisayar tabanlı tasarım ve modelleme aracı olan Algodoo yazılımı konusunda bilgi ve beceri kazanmaları, Algodoo ortamında kendi tasarımlarını gerçekleştirerek STEM eğitiminin önemli bir boyutu olan tasarım becerilerini geliştirmeleri beklenmektedir.16-10-201716-10-201716-10-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.