ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Benim Adım 15 Temmuz´ Resim Sergisi

Adıyaman Esentepe Anadolu Lisesi tarafından ´Benim adım 15 Temmuz´ konulu resim sergisi ile Darbeler ve Aydınlar konulu konferans düzenlendi.  
´Benim Adım 15 Temmuz´ Resim Sergisi

Daha önceden FETÖ´ye ait olan ve 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası kapatılarak ismi Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirilen okulda, ´Benim Adım 15 Temmuz´ konulu resim sergisi ile Darbeler ve Aydınlar konulu konferans gerçekleştirildi. Programda ilk olarak Darbeler ve Aydınlar konulu konferans gerçekleştirildi. 

Okulun konferans salonunda gerçekleşen programa, Vali Abdullah Erin, Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, Vali Yardımcılarından Onur Kökçü, Yunus Emre Altıner,kurum müdürleri,  öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi ile öğretmenler katıldı. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sümer´in konuşmacı olarak katıldığı konferansta 15 Temmuz Darbe gecesi ve daha önce ülkemizde yaşanan darbeler hakkında bilgi verdi. Yaşanan darbe olayları ve Muhtıralar hakkında bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sümer, 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesinde milletin ve devletin dik duruşu sayesinde hain darbe girişiminin geri püskürtüldüğünü vurguladı. Konferans sonrası Vali Abullah Erin´in eşi Gülhan Erin tarafından açılışı gerçekleştirilen ´Benim adım 15 Temmuz´ konulu resim sergisi büyük ilgi gördü.

Esentepe Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Mücahit Göçer´in koordinatörlüğünü yürüttüğü 350 öğrencinin grup halinde yaklaşık 2 ay boyunca yaptığı 35 farklı eser sergilendi. Sergilenen 35 farklı eser sergiye katılan katılımcıların büyük beğenisini toplarken sergiye katılan katılımcılar darbe girişimi öncesi FETÖ´ya hizmet veren ve daha sonra kapatılarak Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu ismi verilen okulda serginin yapılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını vurguladı. 

Resim sergisinin açılışında konuşan Esentepe Lisesi öğrencisi, 

Esentepe Anadolu Lisesi olarak açmış olduğumuz ”Benim Adım 15 Temmuz” adlı resim sergimize hoş geldiniz. Biz öğrenciler 15 Temmuz gecesi hain Fetö Terör Örgütünün bizleri yok etme girişimini engellemek için İstanbul’da-Ankara’da vs. kahramanlarımızla sokağa inemedik. Ancak eserlerimizde 15 Temmuz hain planı işleyerek sokağa indik, ineriz. 

Eserlerimize bakıldığında 15 Temmuz gecesinin derinliğine ne kadar anladığımızı göreceksiniz. Bizler o hain planı UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ. Bizler hep 15 Temmuzla ilgili resim yapacağız, çünkü 15 Temmuz var olan bütün konuları kavramları kapsıyor.  Annemizi ,  babamızı, kardeşimizi, geçmişimizi, geleceğimizi, varoluşumuzu kısaca her şeyi barındırıyor. Bizim için milattır. Bizler sanatın eğlendiriciliği değil eğitici, öğretici yönünü kabul eden, dünya gerçeklerini evrensel bir dille bize yakışır şekilde estetik kaygı içerisinde duygu ve düşüncelerimizi tuallerimize yansıttık. Buradaki asıl sanat daha önce Fetö terör örgütünün sarayı olan bu binanın halkın, hizmetinde olması yine fetönün gerçek yüzünü eserlerimizde bu binada sergilememizdir. Şükürler olsun. Değerli misafirler sergimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkürler ederiz” dedi. 

Sergide bulunan eserleri tek tek inceleyip daha sonra sergi hakkında açıklamalarda bulunan Adıyaman Valisi Abdullah Erin, ´15 Temmuz gününden itibaren bugüne kadar halkımız, eğitim kurumlarımız, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz o gün o gece oluşan o birliktelik ruhunu sürekli canlı tutmayı başara bildi. Hemen hemen her hafta Adıyaman´ımızda sivil toplum örgütlerimizden, kamu kurumlarından, STK´lardan bu ihanet teşebbüsünün tüm detaylarıyla vatandaşlarımıza daha detaylı bir şekilde anlatan etkinlikleri var. Bugünde onlardan bir tanesine iştirak ettik. Bu okulun esas sahibi milleti ve esas sahibi olan millete teslim edildi´ ifadelerini kullandı. 

Yapılan konuşmaların ardından sergi ve konferansa katılan katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

28-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-2016

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.