ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beden Eğitimi Öğretmenlerimizle Toplantı Gerçekleştirildik

Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın başkanlığında Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Bağcı ve Merkez Okullarımızda görev yapan Beden Eğitimi öğretmenlerimizin katılımı ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.  
Beden Eğitimi Öğretmenlerimizle Toplantı Gerçekleştirildik

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan toplantıda Beden Eğitimi Öğretmeni Zeynel Abidin Deneri tarafından 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı ve öncesine ait ilimizde yapılan sportif faaliyetler hakkında bir bilgilendirme yaptı.

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, Beden Eğitimi öğretmenlerinin önemine değinerek yaptığı konuşmasında “öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif alanlarda da başarılı olmalarını sağlamalıyız. Sosyal, kültürel ve bedensel faaliyetlerle öğrencilerimiz istenilen noktaya daha kısa sürede getirilecektir. Bu konuda Beden Eğitimi öğretmenlerimizin daha özverili çalışmaları gerekmektedir. Sportif faaliyetlerin yanında öğrencilerimizin kültürel, sanatsal alanlarda da kendilerini en iyi ifade ettikleri şekilde, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmemiz, desteklememiz gerekiyor. Sportif anlamda öğrencilerimizi bir veya iki alanda spora yönlendirmemiz, bizlerinde öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmeleri konusunda tüm imkanları sağlamamız gerekiyor. İlimiz okul sporlarına katılım konusunda, lisanslı sporcu oranlarında Türkiye genelinde başarılı iller arasında bulunmakta. Lisanslı sporcu yetiştirme konusunda çalışmalarımız siz öğretmenlerimizin de yardımıyla katlanarak devam edecek" dedi.

26-12-201626-12-2016

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.