ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BANA AB’Yİ ANLAT KONULU YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

  Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’ proje kapsamında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, öykü ve slogan yarışmasına katılan ve il genelinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.  
BANA AB’Yİ ANLAT KONULU YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Proje kapsamında 81 ilde ‘Bana AB’yi Anlat’ konulu 7. sınıf öğrencileri arasında resim, 8. sınıflar arasında slogan, 9. sınıflar arasında kısa öykü yarışması düzenlendi. 

Yapılan yarışma sonunda İl düzeyinde dereceye giren öğrencilerimize, okul idarecilerine ve rehber öğretmenlerine ödül verildi. İlimiz genelinde dereceye giren öğrencilerimize Milli Eğitim Müdürümüz  Seyfi Özkan tarafından birincileri dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere satranç takımı, okullara saat, rehber öğretmenlere dolma kalem  hediye edildi. 

Ödül töreninde konuşan proje il temsilcisi Ahmet Günaydın, proje hakkında bilgiler vererek, ilimizde düzenlenen bu yarışmaya katılımın çok yüksek olduğunu belirterek okul yöneticilerimize, rehber öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ilgilerinden  dolayı teşekkür ediyorum dedi. 

Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan ise, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, tüm öğrencilerimizi, rehber öğretmenlerimizi ve yöneticileri tebrik ediyorum. “AB bizim nihai hedefimiz değil. Bizim için AB’nin müktesebatının değerleri bizim için önemlidir. Yani insan hakları, demokrasi, özgürlük kavramları bizim için daha önemlidir. Türkiye’nin AB’ye girmemesi için AB direnç gösteriyor. Ama bir gün Türkiye, AB kapısından ayrılırsa onlar bize girmemiz için yalvaracaktır” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencileri ödülleri dağıtıldı. 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi kapsamında Bana AB’yi Anlat temalı resim, slogan ve öykü yarışmasında ödüle hak kazanan öğrenciler ve eğitim-öğretim gördükleri okullar aşağıda verilmiştir.

 1

Kübra Bilir

Slogan 1.

Özel İdare Ortaokulu

2

Zişan Çardak

Slogan 2.

Özel İdare Ortaokulu

3

Nisanur Bilen

Slogan 3.

Biralık Ortaokulu

4

İrem Kutlu

Resim 1.

Kahta Gazi Ortaokulu

5

Hülya Dışkaya

Resim 2.

Özel İdare Ortaokulu

6

Belkıs Çalışkan

Resim 3.

Özel İkbal Ortaokulu

7

Hilal Kara

Kısa Öykü 1.

M. Hüsnü Özyeğin Lisesi

8

Ayşe Bilgin

Kısa Öykü 2.

M. Hüsnü Özyeğin Lisesi

9

Dilan Salan

Kısa Öykü 3.

M. Hüsnü Özyeğin Lisesi

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.