ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANLIK ÖDÜLÜ OKULUMUZUN. TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

BAKANLIK ÖDÜLÜ OKULUMUZUN. TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Bugüne kadar yaptığı diğer çalışma ve projelerle dikkatleri üzerine çeken ve ´Prestij Okul´ sloganı ile Adıyaman´a katma değer kazandıran Adıyaman Anadolu Lisesi, ödülünü 19 Aralık 2017 Salı günü Ankara Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen törenle aldı.

Törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Milletvekilleri, Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin KONAKLI, Bakanlık bürokratları, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete KIZILKAYA, ile  ülke genelinde birlikte ödül almaya hak kazanan proje ekipleri katıldı.

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” ne 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 3357 başvuru yapılmıştır. İlk olarak, değerlendiriciler tarafından elektronik ortamda proje raporları değerlendirilmiş, bunun sonucunda 189 çalışma saha ziyaretine kalma başarısı göstermiştir. Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 106 çalışma Bölgesel Ödül almaya layık görülmüştür. Okulumuz Bölge birincisi olarak ödülünü Gaziantep ilinde almıştır.
Bölgesel Ödül alan çalışmalar arasından 15 çalışma Bakanlık Ödülü ve 5 çalışma Bakanlık Teşvik Ödülü almaya layık görülmüştür.
Ödülle alakalı İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, elde ettiğimiz başarıyı kendimize rekor olarak görüp, daha nitelikli ve başarılı projelerle ilimiz eğitimine katma değerler katarak en başarılı il ve okul olma yolundaki mücadelemizi sürdüreceğiz dedi.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler Kategorisinde Türkiye 1.si olarak Bakanlık Ödülüne Layık Görülen Çalışmamız. e-pansiyon kapsamında hazırlanan ´Gözün Arkada Kalmasın" isimli projemizdir. Amacımız Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil ederek bütün zorluklara rağmen eğitim kalitesini arttırmaktır. Kızılkaya ‘’ Yapılan projelerle, velilere oturdukları evlerinden çocukları ile ilgili ayrıntılı ve anlık takiplerini sağlayarak hem velilere kolaylık sağlamış oluyoruz hem de çocuklarımızın güvenliklerini sağlıyoruz’’ dedi.

Aynı proje ile istastikler elde ederek israfın önüne geçtiklerini, yönetsel ve ekonomik kazanımlar sağlandığını, belletici öğretmenlerin yoklama almalarını kolaylaştırdıklarını ve söz konusu projeyi geçen yıldan beri yürürlükte olduğu kaydedildi.

Kızılkaya daha sonra projede emekleri geçenlere ‘’Proje aşamasında yazılım, kodlama, proje geliştirme sürecinde gayret sarf eden ekip üyelerimize çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.