ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Yılmaz, İnovasyon Merkezimizin Açılışını Yaptı

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldiği ilimizde ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından kurulan İnovasyon Merkezinin açılışını yaptı.  
Bakan Yılmaz,  İnovasyon Merkezimizin Açılışını Yaptı

İnovasyon merkezini gezen Bakan Yılmaz, öğrencilerimizin yaptıkları projeleri inceledi. Öğrencilerle sohbet ederek yeni buluşları hakkında bilgi aldı. İnovasyonun önemi üzerine öğrencilerle sohbet eden Bakan İsmet Yılmaz, merkezde bulunan ahşap, kodlama, robotik, origami, stem (fen bilimi, matematik, mühendislik, teknoloji) ve elektronik kart programlama salonlarını gezdi. 

Bakan Yılmaz, burada alkollü sürücüyü tanıyarak aracı durduran sensör yapan Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencisi Kemal Karagöz´le sohbet etti. Öğrencinin "Sağlam yazılım bulursak, yeni nesil araçlara iki üç ay içinde gerçekleştirebiliriz." demesine Bakan Yılmaz, "Öncelikle tebrik ederi̇z, çok güzel bir şey, inşallah trafik kazalarını azaltır ve proje hedefine ulaşır." karşılığını verdi. 

Bakan Yılmaz, kodlama eğitiminin önemine de vurgu yaparak, "Bu yıldan sonra inşallah bütün öğrencilerimize, birinci sınıftan 12´inci sınıfa kadar kodlama eğitimi vereceğiz. O zaman herkesin bi̇r yazılımı olacak, kendi ihtiyacı olan oyunları yazabilsin diye." şeklinde konuştu. 

İnovasyon Merkezimizdeki diğer projelerle ilgili yetkililerden bilgi alan Yılmaz, çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti. 

Bakan Yılmaz daha sonra Adıyaman Valiliğinde düzenlenen Milli Eğitim Değerlendirme toplantısına katıldı.

03-04-201703-04-201703-04-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.