ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATSO´dan Öğrencilere Giyim Yardımı

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Merkez Emniyet İlkokulu’nda yardıma muhtaç olan öğrencilere giyim yardımında bulundu.  Emniyet İlkokulu´nda düzenlenen programda, ATSO tarafından alınan giyim malzemeleri, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ve beraberindeki heyet tarafından öğrencilere dağıtıldı.  
ATSO´dan Öğrencilere Giyim Yardımı

ATSO Başkanı Mustafa Uslu programda yapmış olduğu açıklamasında “Ticaret ve sanayi odası olarak tabi bizim çatımız olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte sağolsun başkanımız eğitime ve öğretime çok önem verdi her konuda. Bildiğiniz gibi bu sene  Adıyaman’da daha bundan 1 ay önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılan TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışını yaptık. Tabi bunun yanında bütün olarak her yıl yaklaşık Adıyaman’da 1000-1100  kişi arasında çocuğumuzu giydiriyoruz. Bu da yine TOBB’ıu yani bizim çatımız olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızın desteğiyle bizimde katkılarıyla olmakta. Her yıl Adıyaman’da Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte Adıyaman’ımızda ihtiyacı olan yani maddi durumu iyi olmayan bölgelerde bu işi rutin bir şekilde her yıl yapıyoruz. Tabi burada sadece birkaç çocuğumuzu giydirmemiz semboliktir. Arkasında yine bizim Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte gerek ilçelerde gerekse merkezde yaklaşık 1100 kişiyi giydiriyoruz. Kışa girerken bu ihtiyacı olan ailelerimize bir nebze yardımda bulunmuş oluyoruz. Tabi bu çocuklar hepimizin çocukları. Bunlara bakmak bütün kurumlarımızı ilgilendirilmesi gerektiren bir konu. Bizler eğitim ve öğretime çok önem veriyoruz. Bu çocuklar geleceğimiz. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için de bizler kurum olarak üzerimize düşeni her yıl yaptığımız gibi bu yıl da yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada ömrümüz yettiği kadarıyla elimizden geldiği kadarıyla yapmaya çalışacağız. Tabi bizim yardımlarımız sadece giyme ile ilgili değil. Biz yılda iki defa öğrencilerimize katkı sağlıyoruz. Bi kışa doğru giysiden katkı sağlıyoruz. Bi de okullarımız yeni açılırken yine öğrencilerimizin kırtasiye  ihtiyacını sağlayarak yardım yapıyoruz. Bu senede yine sizinle birlikte  Milli Eğitim olarak sizde destek verdiniz. Bunun tespitini yaptınız. Hangi okulda hangi öğrencilerimizin ihtiyacı var. Sizler Milli Eğitim olarak bizden daha iyi bilirsiniz. Sizinde tespit ettiğiniz şekilde bunu yapmaya devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da bunu yapmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken bizim üzerimize düşen bir görev olarak akdediyoruz.Eğitime yapılan desteği  yardımı her zaman bütün yapılan desteklerden daha fazla önemsiyoruz. Bunu belirtmek istiyorum. Bunu her vesile ile dile getiriyoruz. Bu açıdan bizler geleceğimizin teminatı olan ve ülkemizi idare edecek olan bu çocuklarımıza neslimize katkı sunmak istiyoruz. Bu noktada elimizden geleni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ise konuşmasında Ticaret ve Sanayi Odası değerli başkanına ve yönetimine çocuklarımıza sunmuş oldukları bu katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Adıyaman’a büyük hizmetleri var. Çok yakın bir zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılan TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışı yapıldı. İnşallah çok güzel günlere inşallah beraberce yürüyeceğiz. Bu çocuklar hakikaten bizim kara sevdamız. Onlar için çalışıyoruz. Onlar için varız. Her şey onlar için güzel olacak inşallah gelecekte de. Ülkemizin geleceği ve Adıyaman’ımızın geleceği için onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. İnşallah hep birlikte onlar için güzel bir gelecek hazırlayacağız. Başkanımıza buradan çok teşekkür ediyoruz. Değerli katkılarından dolayı” dedi.

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.