ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTINŞEHİR ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen EBA Fen Deneyleri yarışmasında bu yıl iki ödül Altınşehir Anadolu Lisesi tarafından kazanıldı. 
ALTINŞEHİR ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Kimya dalında Türkiye birincisi olan Altınşehir Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Mustafa Gümüş’e ödülünü EBA Fen Deneyleri Yarışması Jüri Üyesi Hacattepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan YILMAZ  ve Biyoloji dalında EBA Özel Ödülü almaya hak kazanan Altınşehir Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Pınar Sakin Çalğan’a ödülünü Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem verdiler. İlimize büyük bir gurur yaşatan öğretmenlerimizin ödül törenine katılan Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya şöyle konuştu: “Bakanlığımızın her yıl düzenlediği EBA Deney Yarışmasında bu yıl Türkiye genelinde 18 ödül dağıtıldı ve bu ödüllerin ikisine ilimiz Altınşehir Anadolu Lisesi öğretmenleri layık görüldü. Bu bizler için büyük bir gurur. Adıyaman’ı, Adıyaman’ın fedakar, başarılı öğretmenlerini bu kürsülerde görmemiz bizleri ayrıca mutlu ediyor ve bir o kadar da motive ediyor. Ödül kazanan Altınşehir Anadolu Lisesi öğretmenlerini ve elbette bu deneyleri hazırlamada öğretmenlerimize yardımcı olan sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman proje ve yenilik üreten okullarımızı, öğretmen ve öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” dedi. Altınşehir Anadolu Lisesi okul müdürü Türker Barış Bulduk ise ödül töreninin ardından şöyle konuştu: “Okulumuz Kimya öğretmeni Mustafa Gümüş bizleri birinciliklere alıştırdı zaten. Geçen yıl da birinci olarak EBA Aziz Sancar özel ödülünü okulumuza kazandırmıştı. Bu yıl Biyoloji öğretmenimiz Pınar Sakin Çalğan’ı da kürsüde görmemiz bizleri ayrıca mutlu etti. Türkiye genelinde EBA deney yarışmasında toplam 18 ödül dağıtıldı ve bu 18 ödülden iki ödül alan Adıyaman Altınşehir Anadolu Lisesi’nden başka okul yok. Bu elbette ilimiz için de büyük bir gurur. Ödül alan kıymetli öğretmenlerimizi, deneyleri hazırlayan Görsel Sanatlar öğretmenimiz Talat Doğan’ı ve elbette deneyleri öğretmenleriyle birlikte hazırlayan öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum, Ankara’ya kadar gelip ödül törenine katılan il Milli Eğitim Müdürü’müz Sayın Mete Kızılka’ya da desteklerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.