ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHMET ALAGÖZ BAŞKANLIĞINDA OKUL MÜDÜRLERİYLE SENE BAŞI EĞİTİM ÖĞRETİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

AHMET ALAGÖZ BAŞKANLIĞINDA OKUL MÜDÜRLERİYLE SENE BAŞI EĞİTİM ÖĞRETİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

AHMET ALAGÖZ BAŞKANLIĞINDA OKUL MÜDÜRLERİYLE SENE BAŞI EĞİTİM ÖĞRETİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlayacak olması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında müdürlüğümüz yöneticileri, okul müdürleri ile geniş kapsamlı bir toplantı düzenledi.
Yoğun bir gündemle yapılan toplantının açılış ve değerlendirme konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz hazır olduklarını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz yaptığı konuşmasında Adıyaman eğitim camiasının tüm okulları ve kurumlarıyla yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu bildirdi. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm eğitim yöneticilerinin, okul yöneticilerinin ve öğretmenlerimizin özveriyle ve fedakârca çalışma içinde olacaklarını ifade etti.
2023 Eğitim Vizyonu hedefleri başta olmak üzere, yeni eğitim öğretim yılında yapılacak faaliyetlerin ele alındığı toplantıda İl Milli Eğitim yöneticileri kendi alanlarıyla ilgili bilgiler aktararak bilgi verdi. 
Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz " Yeni bir eğitim öğretim yılının başındayız, 9 Eylül itibarıyla 2019 2020 eğitim ve öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim derdimiz sayın bakanımızın da ifade ettiği gibi çocuklarımızı bu eğitim öğretimle yeni ufuklara ve doğru yolculuğa çıkarmak, eğitimde kendisi ile değil dünya ile yarışan bir Adıyaman inşaa etmek. Bunu beraber ve hep birlikte koşarak gerçekleştirebiliriz. Bu anlamda her birimizin üzerine düşeni eksiksiz yerine getireceğine ben yürekten inanıyorum. Eğitim 2023 çerçevesinde okullarımızda gerçekleştiğimiz tasarım beceri atölyeleri ve okul sporları ile öğrencilerimizin aynı zamanda sporla, sanatla kültürle ve beceriyle yeteneklerini bir arayla getirmesi en öncelikli hedeflerimiz arasında. TÜBİTAK projelerinde yakalamış olduğumuz sinerjiyi aynı hızla, çıtayı daha da yükselterek sürdürmenin, liselere geçiş sınavlarında ve Adıyaman'ı çok daha iyi noktalara eriştirmenin gayreti içerisinde olacağız. İhtiyaç duyulan okullarımız bünyesinde özel eğitim sınıflarının açılması, var olan özel eğitim sınıflarının iyileştirilmesi, gerekli döküman ve donatımının sağlanması, bu sınıflar için öğretmen görevlendirmelerinin zamanında yapılması, personel ihtiyacı; okulların fiziki alt yapıları, bakım, onarım ve tadilat işlemleri, donatım malzemeleri, okul güvenliği gibi her konuda gerekli çalışmalarımızı tamamlamış olup, 2019 2020 eğitim öğretim yılına hazır şekildeyiz." dedi. 
Ardından her müdür yardımcısı ve şube müdürleri kendi alanlarıyla ilgili bilgi verdikten sonra, okul müdürlerinden gelen sorular ile soru cevap kısmına geçildi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.