ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu resim yarışması sonucu

UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönü.mleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik _geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad etmek, Ahilik Teşkilatını ve Ahilik Ilkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amaçları ile 20 Şubat 2021 tarihli ve 31401 sayılı Resmı Gazete'de yayımlanan ilgi (a) 2021/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle; 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertiplenmesine karar verilmiştir. 

Bu bağlamda; eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlarıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu bir resim yarışması düzenlenmesi ilgi ( c) yazı ile talep edilmiş, ilgi (d) Makam Oluru ile Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması uygulamaya konulmuştur.

İlimizde yapılan resim yarışması sonucunda; Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Tuba Bilgin, yapılan değerlendirmeyle İl birincisi olmuştur.

İL BİRİNCİSİ :

TUBA BİLGİN

FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 

11.SINIF ÖĞRENCİSİ 

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.