ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyamanlı Öğrenciler Konya’da ‘Direniş Karatay’ Filmini İzledi

Adıyamanlı Öğrenciler Konya’da ‘Direniş Karatay’ Filmini İzledi

İçişleri Bakanlığının 21 ilde başlattığı ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında, Adıyaman’dan Konya’ya gelen öğrenciler, 9 Mart’ta gösterime giren ‘Direniş Karatay’ filmini izledi.

 

İller arasındaki kardeşlik köprülerinin kurulması ile kardeşlik ruhunun geliştirilmesinin yanı sıra kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla, İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı doğrultusunda 21 ilde başlattığı, ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Adıyaman’dan 200 kişilik öğrenci gurubu Konya’ya geldi.

 

Düzenlenen program çerçevesinde Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret eden öğrenciler, çekimlerinin tamamı Konya’da gerçekleştirilen ve 9 Mart’ta gösterime giren ´Direniş Karatay’ filmini de izleme imkanını buldu. Selçuklu Devleti´ni yıkmak için yola çıkan Moğollar ile devleti korumak için savaşan Celalettin Karatay ve Ahi Evran´ın hikayesinin konu edinildiği filmde öğrenciler, tarihi okuyarak öğrenmenin yanı sıra onu beyaz perdede izleme heyecanını yaşadı.

 

İçişleri Bakanlığının başlattığı proje kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 21 ilden seçilen 15 yaş ve altı, okul çağındaki 50 bin katılımcı, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret ediyor. Konya’nın da dahil olduğu projede, 5 grup halinde toplamda bin öğrenci, 15 Mart-22 Nisan tarihleri arasındaki belirlenen takvim doğrultusunda Konya’ya gidecek.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.