ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman Lisesi Tarafından Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi

Erdemli ve Başarılı Birey Projesi kapsamında Adıyaman Lisesi Edebiyat Zümresinin  100 Temel Eser içerisinde seçilen ve 7 kitaptan oluşan kitap okuma yarışmasının ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi ÖZKAN´nın katılımı ile gerçekleştirildi.
Adıyaman Lisesi Tarafından Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi

                Milli Eğitim Müdürü Seyfi ÖZKAN törende öğrencilere hitaben;"Bugün çok güzel  bir etkinliği değerlendirmek için buradayız. Kutsal Kitabımız Kur´an-ı Kerimin ilk emri "oku" dur. Bunun gereğini yerine getiren gençlerimizi ödüllendirmekten mutluluk duyuyoruz. Son günlerde sosyal medyada dolaşan iki farklı toplumdan alınan gençlik fotoğrafları kitaba karşı ilgisizliğimizi gösteriyor. Biri Türkiye´den gençlerin elinde cep telefonları ve gençler durmadan telefonlarını kurcalıyorlar. Diğeri  Amerika´dan gençlerin ellerinde kitap var. İki toplum arasındaki farkı özetleyen nitelikte. Adıyaman Lisesindeki  bu etkinlik gençlerin bu makus çemberi kırabileceğini gösteriyor. 

                İstanbul da katıldığım bir toplantıda konuşmacı olarak proğrama katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ bir olayı anlatmıştı. Kızının Amerika´da okuduğunu belirterek kızım başından geçen bir olayı anlattı. Bir dilenci ile ilgili bir anekdot paylaşmış. Amerika da bir yolculuk esnasında metroya bindiğini ardından da bir dilencinin de bindiği belirtiyor. Dilenci metroya bindikten sonra yolculardan para dilendiğini ardından boş bir koltuğa oturduğunu ve oturduğu yerden kitabını açıp okuduğunu belirtiyor. 

                Orta çağda bütün Avrupa kütüphanelerindeki kitap sayısı üç bin iken, Endülüs Emevi Hükümdarı 2. Abdurrahman´ın kütüphanesindeki ikibuçuk milyon kitap bulunmaktaydı. Yine eski ihtişamlı günlerimize dönebilmemizin tek yolu bu gençlerin çalışmalarına, kitap okumalarına olanak sağlamaktır." dedi. 

                Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı yarışmada 1. olan Ayşe KARTAL´ı  1 adet cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. İkinci olan Saime DOĞAN yarım altın, üçüncü ve dördüncü olan Fatma YAPRAK ve Alican YILDIRIM çeyrek altın ile diğer dereceye giren öğrencilerimiz ise kitap seti ve kitap hediye edilerek ödüllendirildi.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.