ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADIYAMAN FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Adıyaman Fen Lisesi Öğrencisi Gazi Eren TUNCAY, TUBİTAK Bilim Olimpiyatları Bölge birincisi oldu.  
ADIYAMAN FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİNDEN BÜYÜK BAŞARI

16 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen 23. Ulusal TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Bölge Yarışmaları sonuçları açıklandı. Adıyaman Fen Lisesi öğrencisi Gazi Eren TUNCAY, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde matematik dalında birincilik ödülü kazandı. 

TUBİTAK’ın; “ortaöğretim öğrencilerini matematik alanında çalışmalar yapmaya yönlendirmek, onlara ilgi ve yetenekleri doğrultusunda erken yaşlardan itibaren özel eğitim olanakları sağlayarak gelişmelerine katkıda bulunmak” amacıyla her yıl ülke genelinde düzenlediği “Ulusal Bilim Olimpiyatları”na Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce öğrenci katıldı.

Güneydoğu’daki okullardan birçok seçkin öğrencinin de katıldığı yarışmada bölge birincisi olan Gazi Eren TUNCAY’a ve onu bu yarışmaya hazırlayan, Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Ahmet Turan’a Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürülüğümüzce de birer başarı belgesi verildi. Belgelerin taktim töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, öğrencilerinin gösterdiği başarının kendilerini gururlandırdığını belirtti. Başta Matematik Öğretmeni Ahmet Turan ve okul idaresi olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ettiğini ifade ederek üstün başarı dilekleriyle belgeleri taktim etti.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.