ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Velilerimiz Okuyor" Kitap Okuma Etkinliği

İlimizde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi anasınıfları, anaokulları, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerimizin velilerine yönelik; “VELİLERİMİZ OKUYOR” kitap okuma etkinliği düzenlendi. Bu kapsamda İlimiz Merkez Şehit Abdurrahman Doğan Ortaokulunda yapılan törenle öğrenci velilerimize kitap dağıtımı yapıldı.  
“Velilerimiz Okuyor

Yapılan törene Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, Şube Müdürü Ramazan SERTPOLAT, Şube Müdürü Mustafa YETİŞ , Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Orhan ÇELİK, Şehit Abdurrahman Doğan Ortaokulu Müdürü Abdulkadir ÇELİK, Çemberlitaş köyü muhtarı, Yenigüven köyü muhtarı ve Olgunlar köyü muhtarlarıyla birlikte öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, okumanın önemine değinerek, okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi haline getiren, çevresiyle kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olmasını sağlamak ve onların bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü yönlendirilmelerine katkıda bulunmak gerektiğini bunun içinde toplum olarak her kademesinde okumaya önem verilmesi gerektiğini belirtti. Bu amaçlar doğrultusunda yapmış olduğumuz bu etkinlikle kitap okuma komisyonumuzca belirlenen kitapları birazdan sizlere dağıtacağız. Bu kitapları mutlaka okunmalısınız. Ayrıca verilecek bu kitapların da sizler tarafından okunup okunmadıklarının tespiti için sınav yapacağız. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum. Yapılan etkinlik sonunda yapılacak  bu sınavda başarılı olan ve dereceye giren  velilerimize çeşitli hediyeler takdim edeceğiz" dedi.

Şehit Abdurrahman Doğan Ortaokulu Müdürü Abdulkadir ÇELİK ise, birazdan dağıtılacak kitapların okunmasının önemine vurgu yaparak 01 Nisan-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında kitapların okunulacağı 15-19 Mayıs 2016 tarihleri arasında ise 50 sorudan oluşan bir sınav yapılacağı ve bu sınavda başarılı olacak 3 velimize de belirtilen tarihlerde okulda yapılacak törenle ödüllendirileceğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN’ın ve Şehit Abdurrahman Doğan Ortaokulu Müdürü Abdulkadir ÇELİK konuşmalarının ardından “VELİLERİMİZ OKUYOR” kitap okuma etkinliği kapsamında kitapların velilere dağıtımı törenine geçildi. Velilere kitap dağıtımı takdimi yapılarak törene son verildi.

30-03-201630-03-201630-03-2016

 

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.