ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

Adıyaman Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi tarafından Kuran-ı Kerim en güzel şekilde okuma yarışması düzenlendi.
“Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

            Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yarışma kızlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride yapıldı. Yine bu yarışmaya ek olarak kızlarda yine hafızlık , erkeklerde ise ezan okuma, hutbe, hafızlık ve kuran okuma yarışmaları da yapıldı. Halk Eğitim Kültür Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen yarışmaya Adıyaman merkez ve ilçelerden olmak üzere toplam 11 okul katıldı. Yarışma İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, okul idarecileri,öğrencilerimizin ve velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada, yarışmacı öğrenciler dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

            Adıyaman Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi Okul Müdüresi Nermin Polat, konuşmasında geçtiğimiz günlerde İstiklal Marşını en güzel şekilde ezbere okuma yarışması düzenlemiştik. Bugün ise, Kızlar arası “Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma” okuma yarışması düzenliyoruz. Yarışmalara Adıyaman merkez ve ilçelerden olmak üzere toplam 11 okulumuz katılmıştır. Amaç, burada öğrencilerimizin bu konularda kendilerini daha iyi geliştirmesidir dedi.

            Yapılan yarışmada kıyasıya mücadele veren öğrencilerimizden Safvan Anadolu İHL öğrecisi Kübra Kara1., Kahta Ebu Sadık A.İ.H.L öğrencisi Neslihan Tatar 2. ve Merkez Mehmet Akif Ersoy Kız İHL Gülcan Orakçı 3. olmuştur. Yapılan yarışma sonrası dereceye giren ve yarışmaya katılan öğrencilerimiz çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.