ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ÇEMBERİMDE GÜL OYA” PROJESİ

eTwinning gezi ve hibe kullanmadan öğrencilerin internet ortamı üzerinden proje yürütüp, okul eşleşmelerinin sağlandığı AB Bakanlığı destekli Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen on-line bir proje platformudur.  
“ÇEMBERİMDE GÜL OYA” PROJESİ

81 İlin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerlerinin öğrenciler tarafından araştırılıp bir araya getirilerek sergilendiği bir projedir. Projenin amacı öğrencilere kültürel değerlerimize sahip çıkma bilincini kazandırmak ve bu değerlerin günümüz çocuklarına aktarılmasını sağlamaktır. Sergi ilk olarak 28 Şubat 2016’da İzmir’de açıldı ve illerde sergilenmek üzere yola çıktı. 2 Mayıs 2016 Pazartesi günü Adıyaman’da Türkiye Petrolleri konferans salonunda 09.00-16.00 saatleri arasında sergilenecektir. Sergi Adıyaman’ın ardından Osmaniye’ye gidecek ve 2017 yılı sonuna kadar tüm illerde açılmış olacaktır. Bu materyaller sergi sonunda Kültür Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilerek bir müze gibi sergilenmeye çalışılacaktır. Aynı zamanda Türk Kültür Günlerinde sergilenmesi için konsolosluklara verilebilecektir.

Sergide yürütülecek faaliyetler; sergi salonda illerden gelen ürünlerin ve ikramların sunulduğu salon içerisinde gerçekleşecektir. Açılış esnasında kurdela kesilirken halk oyunları folklor gösterilerini sunacaklar, gelen ziyaretçilere yöresel kıyafetler giymiş öğrenciler tarafından maniler ve ikramlar hediye edilecektir. Sunum ekranında 81 ilin öğrencilerinin seslendirdiği yöresel türküler görüntülenecektir. Sergi koridorlarının arasında Adıyaman’a ait yöresel ikramlar bulunacak. Okullardan araçlarla öğrencilerin ziyareti sağlanacaktır. Sergi salonunun bir bölümüne Adıyaman yöresine ait “şark köşesi” hazırlanacaktır. Ziyaretçilere eTwinning ve proje hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.

 

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.