ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİR ASIRLIK DESTAN: ÇANAKKALE’’

 Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe Mili Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan’ı makamında ziyaret etti.  
“BİR ASIRLIK DESTAN: ÇANAKKALE’’

         Ziyarette; Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez düsturunu kendimize şiar edinerek, Gaziler diyarımızdan Çanakkale’ye gerek vefa borcumuzu ödemek, gerekse gençlerimize Çanakkale bilincini aşılamak adına, ‘’BİR ASIRLIK DESTAN: ÇANAKKALE’’ sloganıyla bir dizi çalışma başlattıklarını belirtti. 

Bu bağlamda yapacağımız çalışmalar şu şekilde olacaktır; 

  • Tüm yurtta Şiir ve Resim yarışmaları düzenlemek. 
  • Bu yarışmadaki kazanımımız olan şiirleri kitap haline getirmek, 
  • Dereceye giren resimleri en güzel yerlerde sergileyerek ölümsüzleştirmek. 
  • Oluşturulan ekiple Çanakkale konulu tiyatroyu sahnelemek.
  • Bir GALA GECESİYLE yapılan çalışmaları taçlandırmak. 

         Yarışma süreci 26 Ocak 2015 itibariyle başlamıştır. Eserler 04 Mart 2015 tarihine kadar kabul edilecek, 05-06 Mart 2015 tarihlerinde seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve ilk 30’a giren eserler kitaplaştırılacaktır. Dereceye giren eserler, Şahinbey İlçe Milli Eğitimin resmi sitesinden duyurulacaktır. Yarışma şartnamesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün internet sayfasında ilan edilmiş olup, GALA GECEMİZ ise 17 Mart 2015 tarihinde yapılacak, saati ve yeri hakkında değişiklik olması durumunda kesin bilgi yine aynı sitemizden daha sonra duyurulacaktır.

            Bu doğrultuda İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet Altındal ile görüşen Yasin Tepe, öğrencilerimizin teşvik edilmesi, bilinçlendirilmesi ve yarışmanın duyurulmasıyla ilgili olarak Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden destek bekliyorum. Kendim de Adıyamanlıyım ve inşallah memleketim olan Adıyaman dan düzenlemiş olduğumuz yarışmaya öğrencilerimiz tarafından rekor bir başvuru bekliyorum dedi. 

            Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan’da  ülkemiz evlatlarının dünyaya sunduğu en büyük kahramanlık destanı olan ve milli hassasiyetlerimizin daha güçlendireceği bu tür etkinlik ve yarışmalar için Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz öğrencilerinin bilinçlendirilmesi ve yoğun bir katılımın sağlanması için gerekli çalışmaları yapacağını belirtti.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.