ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Adıyaman Kodluyor” Pojesi Pilot Okullarda Uygulanmaya Başladı

  Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan "Adıyaman Kodluyor" adlı proje ile öğrenciler bilgisayar ve cep telefonu yazılımını öğrenecek.  
“Adıyaman Kodluyor” Pojesi Pilot Okullarda Uygulanmaya Başladı

Adıyaman´da Mevlana Ortaokulu ile Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde pilot olarak uygulanan "Adıyaman Kodluyor" projesi, 2016-2017 eğitim öğretim döneminin ikinci yarısında Adıyaman´da ki tüm okullarda uygulanacak. Pilot olarak uygulanan proje kapsamında öğrencilere bilişim öğretmenleri tarafından kodlama eğitimi veriliyor. Proje kapsamında analiz sınıfları ve yazılım merkezleri oluşturulacak. 

Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Öğretmeni Orhan Güneş, projeye katılan öğrencilere ilk dersi verdi. İlk derse Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’da katıldı. Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Öğretmeni Orhan Güneş, ders sonrası yaptığı sunumda proje ile ilgili bilgiler verdi. 

Orhan Güneş, "Proje kapsamında analiz sınıfları ve yazılım merkezleri oluşturulacak. Analiz sınıflarında çapraz öğrenme modeline uygun beceriler kazandırma, analitik düşünme becerisi kazandırma, problemleri basamaklandırabilme, çözüme götürecek alternatif yollar geliştirme, pratik işlem becerisini geliştirmesi amaçlanıyor.
Yazılım merkezlerinin amacı ilin ihtiyacı olan, ortaokul ve lise seviyesinde yazılım eğitimi vermek, temel ve ileri yazılım konusunda ileriye dönük altyapı oluşturmak, öğrencileri meslek seçimlerinde bu güne kadar farkında olmadıkları alternatif alanlara yönlendirmek, öğrencilere proje eksenli çalışma ve ürün ortaya koyma fırsatı tanımaktır. Temel yazılım eğitiminin yanı sıra ileri yazılım eğitiminde web programcılığı, görsel programlama (Masaüstü Programcılığı), mobil yazılım programcılığı öğrenilecek" dedi.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.