ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

46 ADET LOJMANLARIMIZ YENİLENİYOR

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya merkezde bulunan 46 adet lojman ve yapımı devam eden bir okul inşaatını gezerek yüklenici firmadan bilgi aldı.
46 ADET LOJMANLARIMIZ YENİLENİYOR

  Eskisaray mahallesinde bulunan 30, Vilayet arkasında 6, 75. Yıl Tekel lojmanlarında 10 adet lojman ve Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul binası, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün daha önceden çıkmış olduğu ihaleyle onarım ve tadilat çalışmalarının son aşamasına gelindi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya bizzat okul ve lojman inşaatlarını gezerek, yüklenici firmalardan bilgi aldı. Yapılan düzenleme ve tadilat çalışmalarıyla lojmanlara ısı yalıtımı, kamelya ve çevre düzenlemeleriyle lojmanlar daha güvenli ve modern hale getirildi. Lojmanların tadilat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Kızılkaya şunları söyledi. ‘’Yapımından beri tam anlamıyla hiç onarım ve tadilat çalışmaları görmeyen bu binalarımızı elden geçirip tüm onarımlarını gerçekleştiriyoruz ve büyük ölçüde onarımların sonuna gelindi. Mevcut lojmanların dış cepheleri yenilenerek ısı dış yalıtımlı hale getirildi. Zeminler fayans ve Laminant parke ile döşendi ve binaların çatıları kısmen onarılıyor. Kalorifer ile ısınan bu lojmanlarımızı doğalgaz ile dönüştürüp daha çok verim elde edilmesini sağladık. Elektrik, su tesisatlarının yanı sıra mutfak dolapları ve tezgâhlarının tamamını yenileyerek eksisinden çok daha farklı bir hale getirdik.’’24-10-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.