ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, TPAO konferans salonunda 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle düzenlenen programa katıldı.

Programa, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, bazı kurum müdürleri ve amirleri, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı. Programda konuşma yapan Adıyaman Valisi  Nurullah Naci Kalkancı, hayatı paylaşmak için engel yok düsturuyla hareket ettiklerini ifade etti. Kalkancı ‘’ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı bir kere daha hatırlatıyor. Herkesin yapabileceği bir şey olduğu gerçeği noktasında neler yapabileceğimizi düşünmemiz için bir vesile oluyor. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak ve anlamlı kılmak için toplumun her kesimine çok önemli görevler düşüyor. Şüphesiz engelli kardeşlerimizin meselelerini, sıkıntılarını hatırlamak, başarılarının farkına varmak sadece bir günün sınırlarına hapsedilmeyecek kadar önemlidir. Ben İnanıyorum ki, her engelli kardeşimiz kendisine imkan verilirse topluma sağlam insanlar kadar yararlı olabilir. Türkiye Ampute Milli Futbol Takımının Avrupa Zaferi, bizlere engellerin engelliler için engel olmadığının en güzel örneğini gösterdi. Kendilerini sizlerin huzurunda tebrik ediyorum. Önemli olan gönüllerdeki engelleri kaldırmaktır. O nedenle yaşamın her alanında engelli kardeşlerimize saygı göstermeli, onları toplumun bir ferdi olarak kabul etmeliyiz. Unutmayalım ki, hayatı paylaşmak için engel yoktur. En büyük engel sevgisizliktir.’’ dedi.

 

  Konuşmaların ardından Özel Eğitim Okulu Öğrencileri tarafından gösteriler yapılırken, 80. Yıl Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri tarafından da mehteran gösterisi yapıldı. Program, Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri tarafından Türk Halk Müziği dinletisi ve Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları ekibi tarafından folklor gösterisi ile sona erdi.

06-12-2017

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.